GigaSpeed TBTNET ŞİKAYET ve Müşteri Yorumları

GigaSpeed TBTNET ŞİKAYET

Bu yazımda tbtnet alt kuruluşu olan gigaspeed internet ile yaşadığım tecrübeyi anlatacağım. Bir arkadaşıma internetten araştırarak önerdiğim bu firmanın beni nasıl mahcup ettiğine beraber değineceğiz. Gigaspeed internet müşteri adaylarına yaşayacaklar süreç hakkında da bilgi ve tecrübemi paylaşmış olacağım.

Gigaspeed Şikayet konusunda bu yaşadığımız memnuniyetsizliği paylaşacağımı kendilerine bildirmiştim, öncelikle Çift taraflı imzalanan sözleşme (sözleşmede tbtnet imzası bulunuyor.) yok sayılıyor. Haksız olduğunu düşündüğüm iptal bedelleri çıkartılıyor. Henüz bağlanmamış internete iptal bedelide biraz garip gerçi :). Bir türlü bağlanmayan internet sonunda geldiklerini söylemeleri ile mutlu etti fakat daha sonra durum değişti. Bize verilen bilgide bağlantıların yapıldığı fakat tesisat vb. sorunu olduğu bilgisi ve elektrikçi çağırmamız gerektiği yer alıyor (** Önemli not düşeyim bunu test edebilmeleri için daireme gelinmesi gerekiyor ve hiç gelinmedi.) İlk düşüncem saha dolabından portun aktif edildiği fakat ankastre de bunun bağlantısının yapılmadığı oldu çünkü tesisat arızasını daireme gelmeden sadece bu işlemler ile anlayabileceklerini düşünmüyorum. Bir bilişimci olarak aldım elime aletlerimi ve kontrol ettim daireme çekili cat kablosunun demetindeki hiç bir kabloya gelen giden yok. Yani ankastreden iç tesisata köprü köprü yapılmamıştı. Bunu aşağıda yazacağım sözleşme maddesi ile aslında ücreti fatura edilmesine rağmen fazladan masrafa sokarak bize yaptırtmaya yönelttiler.

6 MART 2024 Tarihinde Başvururken 2 seçenek sunuldu

1)Evde Kurulum (Ücretli)

2)Kapıda Kurulum (Ücretsiz)

2. seçeneği seçip ücretsiz yaparsanız iç tesisat, modem kurulumu vb sizin sorumluluğunuzda elektrikçi çağırmanız gerekir diyorlar.

GigaSpeed TBTNET ŞİKAYET ve Müşteri Yorumları

Yukarıda açıkca çift taraflı imzaladığımız sözleşme 5.a maddesi bizim seçip imzaladığımız ve kendilerine gönderdiğimiz sözleşme. Ankastrede ki bağlantıyı bile yapmamışlar buna rağmen. Savunmaları ise 5c maddesinde elektrikçi sizin çağırcağınız yazıyor olabilir ama 5a’da gigaspeed’in destek vereceği yazmıyormuş. Peki 500TL ücreti ne hak ile talep ediyorsunuz? Sanki 500TL’ye kurulum satacak(mış) gibi yapıldığı izlenimi doğurdu bende. Ben değil de bu konudan hiç anlamayan insanlar bu durumda daha fazla para ödeyip, ücretsiz olan bir hizmete para vermiş olmayacak mı ?

Son olarak hizmetin sağlanamadığı için sürecin iptalini istediğimizde ise ödenenlere ek olarak 400TL’de iptal cezası yansıtılacağını söylediler. Totalde daha hiç 1 dakika bile kullanmadığımız internet için tam 1100TL (400TL aktivasyon, 200Tl ilk fatura e birde kurulmayan hizmetin kurulum bedeli 500TL var )gibi tutarı TBTNET ve gigaspeed internet’e borçlandık sanki :(.

Konunun sadece çözümlenebilmesi için İnternette bir çok forum sitesinde gigaspeed ve tbtnet hakkında donanımhaber, şikayetvar, r10.net, donanimarsivi vb. bu süreci paylaşmamız gerekti. Hemen sorunun çözüleceğini yazsalarda bize tbtnet firması olan gigaspeed internetten dönüş olmadı (Güncelleme: Geçte olsa sonunda dönüş alabildik). Bu konu her ne kadar tüketici hakem heyeti ile çözecek olsakta yaşanan sürecin sıkıntısı, bu süreçte internetsiz kalınması vb durumlar sebebiyle yazıyı yazma ihtiyacını hissettim.

Umarım tüm yaşanılanlar bir yanlışlık eseridir ve bir müşteri olarak daha fazla mağdur olmadan düzeltilir ve kendileri tarafından güzel haberler alırım.

Daha Önce Benzer Süreç Yaşayıp Tecrübe Etmiş İsimsiz Birinin GigaSpeed TBTNET Şikayet Süreci Hakkındaki Yorumu
Ücretsiz olan kurulum, binadaki kutuda daireye giden kablo tespit edilir ve saha dolabından gelen sinyal olan kablo ile bağlanır (etiketlenen).
Modemle sinyal buluşturulur. Bunu yapmadan bırakıp gidilmez. 2 kabloyu bağlamak için 400tl 500tl kurulum ücreti isteyen kim kime gidiyor bu para?
Bundan sonra siz modeme kullanıcı adı ve şifrenizi girip onay işlemini bekliyorsunuz sonra internete çıkabiliyorsunuz.
Ekstra kurulum için para ödüyorsanız adı üstünde ekstra kablo vs ne ihtiyaç varsa herşeyi onlar yapıp daireye gelip modemi kuruyorlar kullanıcı adı ve şifre girişi yapılıp internet çıkışı sağlanıyor. iss’nin neye para ödediğini bilmesi lazım. Kurulum ücretlerininde ne kadar şişirildiğini görmüş olduk.
Burada fatura çıkartan iss’nin sürece hakim olması lazım.
Dediğim gibi modeme sinyal vermeden gitmek protokollere aykırı. bunların bizim yapmayız dediği bina içi veya daire içindeki kablolarda sıkıntı olması durumunda kopuk olmadıktan veya onlar yanlış daire kablosunu bağlamadıktan sonra sinyal illaki gider modeme. sizin gibi herkes ankastreye kendi bağlantı yapmaya yönlendirilse bu sefer arızalar bitmez.
evde, bina içinde veya sokakta kablolarda görünür bir hasar olmadan sinyal değerlerinde anormal bir değişiklikte aklınıza tt gelsin.
diğer hız düşümleri akşamları yavaşlık vs tracert testindeki 2. hop durumuna göre iss’ye bakar.

14 MART 2024 Güncel Durum

Güncel durumun paylaşılması için yazanlar olduğu için ekleme yapma gereği duydum; 13 Mart 2024 tarihinde Turktelekom ekipleri eve geldiler. Kendilerine ilgili ankastre bağlantısı için hiç iş emri girilmemiş yani kendilerine bildirilmemiş, kullanıcı sorumluluğuna bırakılmış(bunun benim sorumluluğuma bırakılmaması için ek ödeme yapmıştım halbuki.). Bu sebeple internet bağlantısı gerçekleşmemiş. Kendilerine gigaspeed bu yazı yayınlandıktan sonra ilettiği için kendileri hızlıca geldi sağolsunlar. Eksik yapılan ankastre bağlantısı yapıldığında internet açıldı. TTKOM görevli arkadaşla bu durumu uzun uzun konuştuk. Kendisine desteklerinden dolayı ayrıca teşekkürü borç biliyorum. Ek olarak Gigaspeed tarafında sorunun çözümü için uğraşan herkese ayrıca teşekkür ederim. Gönül isterdiki konu buralara gelmeden sözleşmeye uyarak bu yazı internette yayınlanmadan önce bağlantılar yapılsın ve ben zaten yapılması için ödeme yaptığım işlem için tekrar ödeme yapmaya yönlendirilmeyeyim. Kötü bir başlangıç yaptık, umuyorum ki ileriki süreçte sorun yaşamadan devam edeceğiz.

Gelelim Gigaspeed İnternet ve TBTNET Şikayetleri ve Müşteri Yorumlarına

Bu alanı sizlerden gelenler yorumlar ve şikayetlere ayıracağım. Başlıca müşteri yorumları ve şikayetler;

 1. GİGASPEED’İN YAPAMADIĞI KURULUM REZİLLİĞİ – zerotominusone
  • Daire içi kurulumu ben zaten yapacağım elektirikçi telekomun direğine müdahale edemez etmiyor diyorum o zaman 500 TL evde kurulum ücreti ödeyeceksiniz öyle yapacağız diyorlar 🙂
  • Anlayacağınız ne evime ne de portumun takılması için gelen herhangi bir ekip yok işlemi tamamen uzaktan yaparak çoktan internet hizmetini aktif etmişler geçişlerde bile bu kadar hızlı geçiş sağlanmıyor üstelik sıfır kurulumda bu ne hız :))
 2. malesef başka internete geçmeyi düşünüyorum. – FIRTINA_07
  • 2 haftadır kullanıyorum türnette fifa da 52ms alırken şuan gigaspeed de 68 ms alıyorum internet hızında bi problem yok ama ping kötü malesef başka internete geçmeyi düşünüyorum.
 3. Riske Girmedim ve Türksat Kablo başvurusu yaptım – cmlndz 
  • Mehmet hocam ben geçtiğimiz cumartesi Türksat Kablo başvurusu yaptımAntalyada iken 5 yıl boyunca Türksat Kablo kullanmıştım 100/15 veriyorlardı ve 1 kere bile 99 aldığımı hatırlamıyorum 5 yıl boyunca bir kere bile sorun yaşamamıştım. 2 sene önce bu dairemi aldıığımda türksat yoktu mecburen kapatmak zorunda kaldık ama geçenlerde türk telekom sözleşmemin bittiğini gördüm ve tekrar Türksat Kablo baktım bu geçen 2 yıl içinde burayada hizmet getirmişler direkt başvuruyu yaptım kurulum için ekip beklemekteyim şu an.
 4. Tbtnet İnternet Yavaş Ve Abonelik İptal – cesur
  • tbt.net Bu firmanın abonelikleri iptal etmeme konusunda kötü davrandığını ve tepkisiz kaldığını belirtmek isterim. 100mbps olmasına rağmen 10mbps veriyor ve internet çok yavaş ve kötü. Aradığımızda cevap yok Aboneliğimi iptal edip başka bir ağa geçmek istiyorum ama bunu da kabul etmiyorlar

GIGASPEED TBTNET INTERNET ŞIKAYET AÇIKLAMA BÖLÜMÜ

Bu bölüm GIGASPEED TBTNET INTERNET’in bu yazıya doğan söz hakkı için ayrılmıştır.

Firmadan bir açıklama ulaştırıldığında güncellenecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

GIGASPEED

Gigaspeed 2023 Yılında TBTNET çatısı altında yer alan internet servis sağlayıcısıdır.

TBTNET

Türktelekom altyapısını kiralama usulünde kullanarak son kullanıcıya hizmet veren internet servis sağlayıcısıdır.

“GigaSpeed TBTNET ŞİKAYET ve Müşteri Yorumları” üzerine 7 yorum

 1. Ekşiden selamlar Can bey yazınızı sonuna kadar okudum sanırım büyük bir dertten bizleri kurtardınız kime güveneceğiz bu firmalar kendinden nasıl buluyor bu sorumsuzluğu ne hale geldik böyle inanılmaz gerçekten.

  Yanıtla
  • Umarım yanlış anlaşılmadır ve kısa sürede düzeltilir bende güncel durum ile yazıyı düzenlerim. Her ne kadar yeni girişim ve yerli sermayeyi sonuna kadar destek sağlamaya özen göstersemde müşteri memnuniyeti açısından çok üzücü bir durum benim için.

   Yanıtla
 2. Neden bu kadar büyüyene kadar harekete geçilmemiş ? Herkesin sizin gibi intersitesi ve takipçileri yok biz yaşasak hakkımızı nasıl arayacağız?

  Yanıtla

Yorum yapın