ABD Başkanı Biden, Türkiye’nin İsveç’in NATO’ya katılım protokolünün TBMM’ye sevk edileceği açıklamasını memnuniyetle karşıladı.

ABD Başkanı Biden, Türkiye’nin İsveç’in NATO’ya katılım protokolünün TBMM’ye sevk edileceği açıklamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İsveç ile ilgili yürüttüğü diplomasi ve gösterdiği liderlik için teşekkür etti. NATO Zirvesi’ni “tarihi” olarak nitelendiren Biden, ittifak savunmasını güçlendirmeye olan taahhütlerini yeniledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de yapılacak 2024 başkanlık seçimleriyle ilgili başarılar dilemesi üzerine Biden, teşekkür ederek “Önümüzdeki beş yıl içinde sizinle bir araya gelmek için sabırsızlanıyorum.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin İsveç’in NATO’ya katılım protokolünü TBMM’ye sevk etme açıklaması, ABD Başkanı Biden’ı memnun etti. Biden, Türkiye’nin İsveç ile yürüttüğü diplomasi ve liderlik için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. Biden, NATO Zirvesi’nin tarihi bir öneme sahip olduğunu belirterek ittifak savunmasını güçlendirmeye olan taahhütlerini yineledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de yapılacak 2024 başkanlık seçimleriyle ilgili başarı dileklerine karşılık Biden, kendisiyle bir araya gelmek için sabırsızlandığını ifade etti.

– ABD Başkanı Biden, Türkiye’nin İsveç’in NATO’ya katılım protokolünü TBMM’ye sevketmesinden memnun olduğunu açıkladı.
– Biden, Türkiye’ye İsveç ile yürütülen diplomasi ve liderlik için teşekkür etti.
– NATO Zirvesi, Biden tarafından “tarihi” olarak nitelendirildi ve ittifak savunmasının güçlendirilmesine olan taahhütlerini yeniledi.
– Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’de yapılacak 2024 başkanlık seçimleriyle ilgili başarı dileklerinde bulundu ve Biden, kendisiyle bir araya gelmek için sabırsızlandığını belirtti.

Yorum yapın