AK Parti Milletvekili Hulki Cevizoğlu, seçim öncesinde ve sonrasında en çok konuşulan isimlerden biri oldu. CHP tabanı tarafından eleştirilen Cevizoğlu, \ Ben Atatürk dedikçe CHP diyorum zannetti CHP’liler. Ben hiç CHP demedim\ şeklinde konuştu. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan için \ Halkı ile birlikte yürüyen bir lider. Eylemsel olarak Atatürkçü\ ifadelerini kullandı. Cevizoğlu, Meclis’te gazeteci ve araştırmacı yazar olarak ilk kez görev yapıyor ve Meclis çalışmalarını kitap yazmak gibi hissettiğini söyledi.

28. dönemde AK Parti’nin gazeteci-araştırmacı yazar kontenjanından Meclis’e giren İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu, seçim öncesinde ve sonrasında en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Özellikle bazı CHP tabanı tarafından eleştirilen Cevizoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Cevizoğlu, muhalefeti sert bir şekilde eleştirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Halkı ile birlikte yürüyen bir lider. Eylemsel olarak Atatürkçü” ifadelerini kullandı.

Sabah Gazetesi’ne yapılan açıklamalarda Cevizoğlu, vekilleri programlarında ağırladığını ve Meclis’e gazeteci ve akademisyen kimliğiyle geldiğini belirtti. Cevizoğlu, “Durmak yok, yola devam” sloganını içselleştirerek hissettiğini söyledi.

Kendini kitap yazıyormuş gibi hisseden Cevizoğlu, Meclis çalışmalarının kitap yazma sürecini anımsattığını ifade etti.

Cevizoğlu’na “Neden AK Parti’desin?” diyenlere cevap veren Cevizoğlu, başka bir mahalleden geldiği düşüncesine katılmadığını belirtti.

Cevizoğlu, Atatürk’ü savunduğu için CHP’ye yakın olduğu düşünülenler olduğunu ancak hiç CHP demediğini, sadece Atatürk ilkelerinden bahsettiğini ve eleştirdiği ya da desteklediği konuları bu ilkeler doğrultusunda değerlendirdiğini söyledi. CHP tabanının bu durumu yanlış algıladığını belirtti.

Cevizoğlu, sahada kendisine “Senin bize gelmen için çok dua ettik” denildiğini ve bu durumun kendisini duygulandırdığını ifade etti. Ayrıca İstanbul Finans Merkezi’nin açılışında bir kabine üyesinin koluma girdiğini ve babasının neden davet edilmediğini sorduğunu anlattı.

Cevizoğlu, kendini CHP’ye yakın hissetmediğini ve vekil olarak Anayasa komisyonunda olmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öven Cevizoğlu, Erdoğan’ın milli iradeye, antiemperyalizme ve demokrasiye bağlı olduğunu, eylemsel olarak iş yapabildiğini ifade etti. Erdoğan’ın halkı ile birlikte yürüyen bir lider olduğunu ve Atatürkçü olduğunu söyledi.

Bu haberde önemli noktalar, Cevizoğlu’nun AK Parti’ye katılması, CHP tabanı tarafından eleştirilmesi, Atatürkçü bir lider olarak gördüğü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Meclis çalışmaları üzerinde duruldu.

Sıkça Sorulan Sorular:
– Hulki Cevizoğlu hangi partiye üyedir?
Hulki Cevizoğlu AK Parti üyesidir.
– CHP tabanı neden Hulki Cevizoğlu’nu eleştiriyor?
CHP tabanı, Hulki Cevizoğlu’nun AK Parti’ye katılması nedeniyle eleştirilerde bulunuyor.
– Hulki Cevizoğlu hangi ilde milletvekilidir?
Hulki Cevizoğlu İstanbul Milletvekilidir.
– Hulki Cevizoğlu hangi komisyonda görev yapmaktadır?
Hulki Cevizoğlu Anayasa komisyonunda görev yapmaktadır.
– Hulki Cevizoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı nasıl tanımlamaktadır?
Hulki Cevizoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı halkı ile birlikte yürüyen ve eylemsel olarak Atatürkçü bir lider olarak tanımlamaktadır.

Yorum yapın