AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye’nin darbecilerle mücadelesini hedef gösteren raporun AKPM’de onaylanmasına sert tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı ve Türkiye’nin darbecilerle mücadelesini hedef gösteren bir raporun Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde onaylanmasına sert tepki gösterdi.

Çelik paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı ve Türkiye’nin darbecilerle meşru mücadelesini hedef gösteren bir raporun AKPM’de onaylanmasını kınıyoruz. İnsan haklarından yana davranması gerekenlerin, terörist darbecileri meşrulaştırmaya çalışan bir rapora imza atmaları utanç vericidir. FETÖ tezlerini sıralayan bu raporda Türkiye’ye yönelik ifade edilen suçlamaların hepsini reddediyoruz.

Raporda bahsedilen şekilde ortada ‘Gülen hareketi’ diye sosyal bir yapı yoktur; bilakis eli kanlı bu yapının adı Fetullahçı Terör Örgütü’dür. Bu terör örgütü 15 Temmuz gecesi onlarca vatandaşımızı katletmiştir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde o gece bu örgüte karşı milli direniş başlamıştır.

Cumhurbaşkanımızın ölümü göze alan kararlılığı, aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz ve milli direnişe destek olan milletimizin her bir ferdi sayesinde bu terör örgütü o gece mağlup edilmiştir. Böylesine eli kanlı bir terör örgütünün halen bir sivil hareketmiş gibi meşrulaştırılmaya çalışılması, AKPM’nin terör örgütlerinin propaganda zemini haline gelmesine yol açmaktadır.

Milletvekilimiz Sn. Zeynep Yıldız yaptığı konuşmada, söz konusu raporun ne kadar dayanaksız ve gerçeklerden uzak olduğunu ortaya koyarak, ülkemizin meşru tezlerini ve pozisyonunu açık bir şekilde ifade etmiştir. Bu raporu hazırlayan ve onaylayanların açıklamalarında Sn. Zeynep Yıldız’ı hedef almaları da insan hakları ve demokrasi konusunda pusulayı şaşırdıklarını göstermektedir.

Demokrasimizi, başta FETÖ, DEAŞ ve PKK/PYD/YPG olmak üzere Türkiye düşmanı terör örgütlerine karşı koruyacağız. Bu noktada mücadelemiz kararlılıkla sürecek; başta darbeciler olmak üzere demokrasi düşmanı olan bu örgütlerin mensupları hiçbir şekilde kendilerini güvende hissedemeyecektir”

Sıkça sorulan sorular:

– Hangi rapor onaylandı?
Bir İngiliz milletvekilinin hazırladığı ve Türkiye’nin darbecilerle mücadelesini hedef gösteren bir rapor Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde onaylandı.

– Kim tepki gösterdi?
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

– Hangi terör örgütünden bahsediliyor?
Raporda bahsedilen terör örgütü Fetullahçı Terör Örgütü’dür.

– 15 Temmuz’da ne oldu?
Fetullahçı Terör Örgütü 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulundu ve onlarca vatandaşımızı katletti. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milli direniş başlatıldı ve örgüt mağlup edildi.

– Hangi terör örgütlerine karşı mücadele ediliyor?
Demokrasimizi, başta FETÖ, DEAŞ ve PKK/PYD/YPG olmak üzere Türkiye düşmanı terör örgütlerine karşı koruyacağız.

Yorum yapın