Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Adıyaman’da günlük 10-11 bin varil petrol üretildiğini açıkladı. Ayrıca deprem felaketinin ardından bölgede yaşanan elektrik, doğalgaz, altyapı sorunlarının hızla çözüldüğünü belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Adıyaman’a ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Bayraktar, Adıyaman Valiliği’ni ziyaret ederek Afet Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. Deprem felaketinin ardından kentte yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi alan Bakan Bayraktar, toplantı çıkışında açıklamalarda bulundu. Adıyaman’ın petrol üretimi noktasında Türkiye için önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Bayraktar, “Türkiye petrolcülüğü için çok önemli yeri olan Adıyaman, gelecekte de inşallah çok önemli yeri olacaktır. Bugün itibariyle 10-11 bin varil günlük petrol üretimi burada yapılıyor” dedi. Bakan Bayraktar, ayrıca konteyner kentte incelemelerde bulundu.

Sıkça Sorulan Sorular:
– Bakan Bayraktar hangi amaçla Adıyaman’a ziyaret gerçekleştirdi?
Bakan Bayraktar, Adıyaman’a çeşitli temaslarda bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirdi.
– Bakan Bayraktar hangi toplantıya katıldı?
Bakan Bayraktar, Adıyaman Valiliği’nde düzenlenen Afet Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.
– Adıyaman neden önemli bir yer tutuyor?
Adıyaman, Türkiye petrolcülüğü için önemli bir yere sahip. Bugün itibariyle 10-11 bin varil günlük petrol üretimi burada yapılıyor.
– Bakan Bayraktar hangi yerleri ziyaret etti?
Bakan Bayraktar, Adıyaman Valiliği’ni ziyaret etti ve konteyner kentte incelemelerde bulundu.

Yorum yapın