Esenyurt’ta tekel bayisinde yaşanan silahlı kavgada 2 kişi hayatını kaybetmiş, 1 kişi yaralanmıştır. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 8 şüpheliden 3’ü için tutuklama talep edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

Esenyurt’taki Tekel Bayisinde 2 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavgada 3 Şüpheli İçin Tutuklama Talep Edildi

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bulunan bir tekel bayisinde yaşanan silahlı kavga sonucunda 2 kişinin öldüğü ve 1 kişinin yaralandığı olayla ilgili olarak gözaltına alınan 8 şüpheliden 3’ü için tutuklama talebi yapıldı. Güzelyurt Mahallesi’nde 28 Temmuz’da gerçekleşen olayla ilgili soruşturma devam ederken, şüphelilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. Tarık Özer, Azat Özer ve Servet Özer’in tetiği çekme eylemlerinin ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Diğer şüphelilerin ise savcılık ifadeleri halen devam etmektedir. Servet Özer ve Azat Özer’in kendilerine ait bir inşaat alanında saklandığı bilgisi alınırken, diğer bir zanlının ise tekneyle kaçmaya hazırlandığı ancak fırsat bulamadığı belirtildi. Olayın arka planıyla ilgili olarak alacak-verecek meselesi ve daha önceki bir tartışmaya dayanan silahlı yaralama olayı gibi iddialar gündeme gelmiştir.

Öte yandan, şüphelilerin savcılıktaki işlemleri sürerken adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınmış ve bir kişi adliye giriş kapısı önünde bağırmaya başlamıştır. Polis ekipleri tarafından müdahale edilen ve gözaltına alınan kişiyle ilgili detaylı bilgi verilmemiştir.

Esenyurt’ta tekel bayisine giden bir grup, burada Yunus Emre Erzen (24) ile bir süre tartıştıktan sonra ateş açmış ve yanında bulunan Batuhan Bayındır (20) ve Yusuf Erzen’e (21) de ateş etmiştir. Olayın ardından kaçan şüphelilerden Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır hayatını kaybetmiştir. İlk olarak yakalanan şüpheli Murat Özer tutuklanmış ve diğer şüphelilerin de gözaltına alındığı bilgisi verilmiştir.

– Olayın nedeni nedir?
Olayın nedeni henüz net olarak belirlenmemiştir ancak alacak-verecek meselesi ve daha önceki bir tartışmaya dayanan silahlı yaralama olayı gibi iddialar gündeme gelmiştir.

– Kaç şüpheli gözaltına alındı?
Olayla ilgili olarak toplamda 8 şüpheli gözaltına alınmıştır.

– Tutuklama talebinde bulunulan şüpheliler hangileridir?
Tetiği çeken Tarık Özer, Azat Özer ve Servet Özer için tutuklama talebinde bulunulmuştur.

– Diğer şüpheliler hakkında ne durumda?
Diğer şüphelilerin savcılık ifadeleri halen devam etmektedir.

– Olayın yaşandığı yerdeki hareketlilik neydi?
Şüphelilerin savcılıktaki işlemleri sürerken adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınmış ve bir kişi adliye giriş kapısı önünde bağırmıştır. Bu kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştır.

Yorum yapın