Eski ABD Başkanı Trump, devlete ait gizli belgeleri saklama suçlamalarıyla mahkemeye çıktı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, devletin gizli belgelerini sakladığı suçlamaları nedeniyle Miami’deki federal mahkemeye katıldı. Trump, federal bir suçlama nedeniyle hakkında hazırlanan iddianameyi reddetti. Mahkeme, Trump’ın tutuksuz ve yurt dışına çıkış yasağı gibi herhangi bir şart olmadan serbest bırakılmasına karar verdi. Trump, devlete ait gizli belgeleri Beyaz Saray’dan çıkararak kişisel konutunda sakladığı suçlanıyor. Trump’ı destekleyenler ve protesto edenler mahkeme önünde toplandı ve zaman zaman gerginlik yaşandı. Trump, Casusluk Yasası’nı ihlal ve soruşturmanın engellenmesi girişimi dahil hakkındaki tüm iddiaları reddetti. Soruşturma kapsamında, Trump’ın kişisel yardımcısı Walt Nauta da mahkeme önündeydi. Trump, mahkeme binasından çıkıp bir Küba restoranına gitti ve destekçileriyle bir araya geldi.

Sıkça Sorulan Sorular:
– Trump’ın suçlandığı nedir?
Trump, devlete ait gizli belgeleri Beyaz Saray’dan çıkararak kişisel konutunda sakladığı suçlanıyor.
– Trump’ın tutuklanması gerekiyor mu?
Mahkeme, Trump’ın tutuksuz ve yurt dışına çıkış yasağı gibi herhangi bir şart olmadan serbest bırakılmasına karar verdi.
– Trump, suçlamaları kabul etti mi?
Hayır, Trump suçlamaları reddetti ve Casusluk Yasası’nı ihlal ve soruşturmanın engellenmesi girişimi dahil hakkındaki tüm iddiaları reddetti.

Yorum yapın