Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklama: Kızılay’ın itibarı siyasi çıkarlara kurban edilmemeli , fragmanı, bölüm tanıtımı İncelemesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılay’ın Olağanüstü Genel Kurulu’na Videomesaj Gönderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılay’ın Olağanüstü Genel Kurulu’na bir videomesaj göndererek, genel kurulun başarılı geçmesini temenni etti ve Türk Kızılay’ın 1868 yılından beri Türkiye, bölge ve dünyadaki tüm insanların imdadına koştuğunu anlattı.

Erdoğan’ın Konuşmasından Öne Çıkanlar

Türkiye Kızılay Derneği Olağanüstü Genel Kurulu’nun başarılı geçmesini, kurumumuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. 1868’den beri ülkemizdeki ve dünyadaki tüm insanların imdadına koşan Kızılay mensuplarına şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum.

Tüm Mazlumlara Umut Aşılıyor

İnsanlığa hizmet yolunda vefat eden kardeşlerime Allah’tan rahmet niyaz ediyor, her birini şükranla yad ediyorum. Türk Kızılayı ülkemizin iftihar vesilesi olarak 155 yıldır dünyanın dört bir tarafında insani yardım çalışmaları yürütüyor. Devlet-millet kaynaşmasının vücut bulmuş hali Kızılay’ın simgesi kırmızı hilal dara düşen tüm mazlumlara umut aşılıyor.

Kurumumuzun Önemi ve Faaliyetleri

Kurumumuz başarılı faaliyetleri, bir buçuk asrı aşan köklü birikimi ve tecrübesiyle çok önemli bir boşluğu dolduruyor. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde Kızılayımız ilk andan itibaren deprem bölgesinde yerini aldı. Fedakarlık timsali personelimiz bir cana daha ulaşmak için olağanüstü çaba harcadı. Depremzedelerimiz bu gayretlerin en yakın şahididir. Kızılay’a sahip çıkmak 85 milyon olarak hepimizin görevidir.

Siyasi Çıkar Hesabıyla Kızılay’ın Yıpratılmaması Gerekiyor

Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerektiğinin altını bir kez daha çiziyorum. Kızılay mensuplarımızın da görevlerini yerine getirirken taşıdıkları ağır mesuliyetin şuuruyla hareket etmesi aynı derecede önemlidir. Her kademedeki Kızılay personelimize ve gönüllülerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atacağına inandığım Türk Kızılay Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayırlı hizmetlerinizde her zaman sizlerin yanında olacağımızı tekrar belirtiyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hangi kuruma videomesaj gönderdi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kızılay’ın Olağanüstü Genel Kurulu’na videomesaj gönderdi.

2. Erdoğan’ın konuşmasında neler vurgulandı?

Erdoğan, Türk Kızılay’ın 1868 yılından beri Türkiye, bölge ve dünyadaki tüm insanların imdadına koştuğunu vurguladı. Ayrıca, Kızılay’ın siyasi çıkar hesabıyla yıpratılmaması gerektiğini ve Kızılay mensuplarının görevlerini ağır mesuliyetin şuuruyla yerine getirmelerinin önemini vurguladı.

3. Türk Kızılay Derneği’nin faaliyetleri nelerdir?

Türk Kızılay Derneği, dünyanın dört bir tarafında insani yardım çalışmaları yürütmektedir. Kurum, 155 yıldır insanlığa hizmet etmektedir ve kırmızı hilal simgesiyle tüm mazlumlara umut aşılamaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama: Kızılay'ın itibarı siyasi çıkarlara kurban edilmemeli , fragmanı, bölüm tanıtımı İncelemesi 1

[ad_1]

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerekir” Fragmanı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama: Kızılay'ın itibarı siyasi çıkarlara kurban edilmemeli , fragmanı, bölüm tanıtımı İncelemesi 3

Fragman Açılmıyorsa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz (Click to watch the video); FRAGMANI RESMI SAYFASINDA IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerekir”

[ad_2]

haber,haberler,son dakika,son dakika haberleri,gündem,cnn türk,cnn türk canlı,canlı yayın,cnn,canlı haber,haber izle,son dakika haber,erdoğan,cumhurbaşkanı erdoğan,cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan,recep tayyip erdoğan,erdoğan kızılay açıklaması,kızılay,Türk Kızılay’ın Olağanüstü Genel Kurul,Türk Kızılay,kızılay başkanı,Kızılay Olağanüstü Genel Kurul

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerekir” içeriği sitemizde barındırılmamakta ve resmi sayfasına yönlendirilmektedir. Tüm içerikler tamamen tanıtım ve inceleme amaçlıdır. Amacı dışında olduğunu düşünüyorsanız ve telif, hukuksal vb. konularda iletişim için tıklayın .

Yorum yapın