Osman Bey’in Konya’dan beklediği haber sonunda geldi! – Kuruluş Osman Sezon Finali , fragmanı, bölüm tanıtımı İncelemesi

Kuruluş Osman 130. Bölüm Özeti: Komutan Muzolan Zafer İçin Neleri Göze Almıştır?

Komutan Muzolan’un Hareketleri

Osman Bey, Tekfur Valens olarak nam salmış Komutan Muzolan’ın her hareketinden haberdar olmaktadır. Komutan Muzolan, Osman Bey’in kendisine çok yakında olduğunun farkındadır, askerlere savunma düzeni alma emri verir.

Komutan Muzolan’ın Hedefi Zafer

Komutan Muzolan’ın artık tek isteği zafer kazanmaktır, zafer için neleri göze almıştır?

Osman Bey’in Koyunhisar Galibiyeti

Osman Bey ve ordusu iki yandan Muzolan ve ordusuna saldırırlar. Osman Bey ve ordusunu bu saldırıda neler beklemektedir? Osman Bey, Koyunhisar mevkiinde Bizans’ı ve Komutan Muzolan’ın ordusunu ağır bir yenilgiye uğratmıştır. Osman Bey’in bu savaşta galip gelmesinin en büyük etkeni nedir?

Osman Bey’in Galibiyetinin Etkisi

Osman Bey’in Koyunhisar galibiyeti Bizans’ta ve Anadolu’da büyük yankı uyandırmıştır, onun için her şey asıl şimdi başlamaktadır. Osman Bey yurt tuttuğu yerlerde artık kendi adına hutbe okutacaktır. Bu durum karşısında Konya ve Bizans ne yapacaktır?

Devletin Ayak Sesleri

Osman Bey için ateşten gömleği giyme vaktidir, gayrı hür ve müstakil bir beylik olacaktır. Osman Bey atını doludizgin cümle diyara müstakil bir beyliğin beyi olarak sürecektir. Şarkta, Garpta ve cümle Türkmen beyliklerinde bu havadis duyulacaktır.

Yapım ve Oyuncular

Yapım: Bozdağ Film
Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Yönetmen: Ahmet Yılmaz
Senaryo: Mehmet Bozdağ, A. Kadir İlter, Fatma Nur Güldalı, Ali Ozan Salkım, Aslı Zeynep Peker Bozdağ
Oyuncular: Burak Özçivit (Osman Bey), Yıldız Çağrı Atiksoy (Malhun Hatun), Seda Yıldız (Edebalı), Özge Törer (Bala Hatun), Rüzgar Aksoy (Turgut Bey), Çağrı Şensoy (Cerkutay), Yiğit Uçan (Boran), Deniz Hamzaoğlu (Bayındır Bey), Berik Aitzhanov (Komutan Nayman), Emin Gürsoy (Kumral Abdal), Berk Erçer (Konur), Almıla Uluer Atabeyoğlu (Bengi Hatun), Deniz Barut (İsmihan Sultan), Açelya Özcan (Ayşe Hatun), Taha Baran Özbek (Aktemur), Begüm Çağla Taşkın (Ülgen Hatun), Fatih Ayhan (Baysungur), Miray Akay (Alçiçek), Alpaslan Özmol (Gürbüz Alp), Aybars Kartal Özson (Orhan), Yaman Balcı (Alaeddin), Birsen Dürülü (Kara Ebe), Cemre Demircan (Fatma)

Sıkça Sorulan Sorular

Kuruluş Osman 130. Bölüm Sezon Finali mi?

Evet, Kuruluş Osman 130. bölüm sezon finali olarak yayınlanmıştır.

Kuruluş Osman’ın Yapımcısı Kimdir?

Kuruluş Osman’ın yapımcısı Mehmet Bozdağ’dır.

Kuruluş Osman Hangi Kanalda Yayınlanmaktadır?

Kuruluş Osman, atv kanalında yayınlanmaktadır.

Kuruluş Osman Hangi Oyuncuları İçermektedir?

Kuruluş Osman, Burak Özçivit, Yıldız Çağrı Atiksoy, Seda Yıldız, Özge Törer, Rüzgar Aksoy, Çağrı Şensoy, Yiğit Uçan, Deniz Hamzaoğlu, Berik Aitzhanov, Emin Gürsoy, Berk Erçer, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Deniz Barut, Açelya Özcan, Taha Baran Özbek, Begüm Çağla Taşkın, Fatih Ayhan, Miray Akay, Alpaslan Özmol, Aybars Kartal Özson, Yaman Balcı, Birsen Dürülü ve Cemre Demircan gibi birçok oyuncuyu içermektedir.

Osman Bey'in Konya'dan beklediği haber sonunda geldi! - Kuruluş Osman Sezon Finali , fragmanı, bölüm tanıtımı İncelemesi 1

[ad_1]

İşte Osman Bey’in beklediği haber Konya’dan geldi! – Kuruluş Osman 130. Bölüm (Sezon Finali) Fragmanı:

Osman Bey'in Konya'dan beklediği haber sonunda geldi! - Kuruluş Osman Sezon Finali , fragmanı, bölüm tanıtımı İncelemesi 3

Fragman Açılmıyorsa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz (Click to watch the video); FRAGMANI RESMI SAYFASINDA IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Osman Bey’in beklediği haber Konya’dan geldi! – Kuruluş Osman 130. Bölüm (Sezon Finali)

[ad_2]

atv,dizi,türkiye,turkey,program,tv,yayın,diziler,turkish series,turkish drama

Osman Bey’in beklediği haber Konya’dan geldi! – Kuruluş Osman 130. Bölüm (Sezon Finali) içeriği sitemizde barındırılmamakta ve resmi sayfasına yönlendirilmektedir. Tüm içerikler tamamen tanıtım ve inceleme amaçlıdır. Amacı dışında olduğunu düşünüyorsanız ve telif, hukuksal vb. konularda iletişim için tıklayın .

Yorum yapın