Gazi Koşusu’nda Büyük Kupa İçin 22 Safkan At Yarışacak

100. yılını kutlayan Cumhuriyet’in en önemli at yarışı olan Gazi Koşusu için heyecan dorukta! Bu yıl 3 yaşlı 22 safkan İngiliz atının mücadele edeceği koşuda, at sahibi, antrenör, seyis ve jokeylerin hayalleri gerçekleşecek. Veliefendi Hipodromu’nda yaklaşık 35-40 bin yarışseverin beklenildiği yarışta, kazanan at sahibi büyük bir onur ve gururun yanı sıra 5 milyon 750 bin liralık ikramiyeyi de kazanacak. Yarış öncesi önemli yarış otoriteleri en büyük favori olarak Qualizto, Lord of Pelennor, Native Power ve Head Vorker’i öne çıkartıyorlar.

Gazi Koşusu’nu canlı izlemek için 14 TV kanalı, 3 internet üzerinden canlı yayın yapan portal ve 4 radyo kanalı seferber olacak. Bu yıl Gazi Koşusu’na katılacak jokeyler arasında Halis Karataş, Sadettin Boyraz, Gökhan Kocakaya ve Özcan Yıldırım gibi önemli isimler yer alıyor. Ancak ünlü şampiyon jokey Ahmet Çelik, Adana’da kavga ettiği İsa Akyavuz nedeniyle 4 ay yarışlardan men cezası aldığı için büyük koşuda at binemeyecek.

Gazi Koşusu’nda dişi tayları temsil eden Chaika, Çakalın Kızı, General Brıella, Horror ve Moonlight Fairy de yer alacak. Türk yarış atçılığının efsanesi, hayatı filmlere konu olan merhum Özdemir Atman’a ait Bold Pilot’un 1996 yılında kırdığı Gazi rekoru ise hala zirvede yer alıyor.

Sıkça sorulan sorular:
– Gazi Koşusu’nun ikramiyesi ne kadar?
Kazanan at sahibi, antrenör, seyis ve jokeylerin büyük hayali olan Gazi Koşusu’nda birinci olan atın sahibi büyük bir onur ve gururun yanı sıra 5 milyon 750 bin liralık ikramiyeyi de kazanacak.

– Favori atlar hangileri?
Büyük koşu öncesi önemli yarış otoriteleri en büyük favori olarak Qualizto, Lord of Pelennor, Native Power ve Head Vorker’i öne çıkartıyorlar.

– Gazi Koşusu’nu hangi kanallar canlı yayınlayacak?
Gazi Koşusu’nu canlı izlemek için 14 TV kanalı, 3 internet üzerinden canlı yayın yapan portal ve 4 radyo kanalı seferber olacak.

– Ahmet Çelik neden yarışa katılamayacak?
Ünlü şampiyon jokey Ahmet Çelik, Adana’da kavga ettiği İsa Akyavuz nedeniyle 4 ay yarışlardan men cezası aldığı için büyük koşuda at binemeyecek.

Yorum yapın