İzmir-İstanbul Otoyolu’nda Trafik Tartışması: Polis Memuru Hapse Girebilir

Manisa Soma Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, olay 22 Nisan 2023 günü saat 17.30 sıralarında İzmir- İstanbul Otoyolu’nda meydana geldi. 34 BJC 892 plakalı otomobilin sürücüsü Fatih Uzun ile 48 TC 377 plakalı aracın sürücüsü Hüseyin Tayfun Üçgül arasında trafikte tartışma çıktı. Taraflar araçlarını yol kenarına çekerek tartışmayı sürdürdü. İddianamede, Fatih Uzun’un Üçgül’e yumruk salladığı ancak isabet etmediği, Üçgül’ün ise Fatih Uzun’un dizine tekmeyle vurup yaraladığı ve tehdit ettiği belirtiliyor. Şahitlere göre, olay sırasında tarafların eşleri de bulunuyordu. İddianamede, Fatih Uzun’un bacağının kırıldığı ve kamu davası açılmasına yeterli şüphe olduğu vurgulanıyor. Hüseyin Tayfun Üçgül ise ‘alenen hakaret’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından yargılanması gerektiği belirtiliyor. Üçgül hakkında 6 yıl 10 ay hapis cezası isteniyor.

Olayın ardından İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirilerek, polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül hakkında idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Üçgül’ün görev yeri değiştirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi’nde pasif bir birime alınan Üçgül, başlatılan soruşturma kapsamında açığa alındı. Müfettişin incelemesinin ardından Üçgül’ün göreve iade olup olmayacağı rapora bağlı olarak belirlenecek.

– Olay ne zaman ve nerede meydana geldi?
Olay, 22 Nisan 2023 günü saat 17.30 sıralarında İzmir- İstanbul Otoyolu’nda meydana geldi.

– Hangi plakalı araçlar arasında tartışma çıktı?
34 BJC 892 plakalı otomobilin sürücüsü Fatih Uzun ile 48 TC 377 plakalı aracın sürücüsü Hüseyin Tayfun Üçgül arasında tartışma çıktı.

– Olayın sonucunda ne oldu?
Fatih Uzun’un bacağı kırıldı ve kamu davası açılmasına yeterli şüphe olduğu belirtildi. Hüseyin Tayfun Üçgül ise ‘alenen hakaret’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından yargılanması gerektiği iddianamede yer aldı.

– Olayla ilgili hangi önlemler alındı?
İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirilerek, polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül hakkında idari soruşturma başlatıldı. Üçgül’ün görev yeri değiştirildi ve açığa alındı.

– Hüseyin Tayfun Üçgül’ün geleceği nasıl belirlenecek?
Müfettişin incelemesinin ardından Üçgül’ün göreve iade olup olmayacağı rapora bağlı olarak belirlenecek.

Yorum yapın