Kurban Bayramı tatilinde Antalya’ya gidenler dönüş yoluna geçti

Kurban Bayramı tatilinin son gününde Antalya’yı tercih eden tatilciler, evlerine dönmek için yola çıktı. Tatili evlerinde geçirmek isteyenler, konakladıkları otel, tatil köyü ve pansiyonlardan ayrılarak kentlerine doğru hareket etti. Kaş, Demre, Finike, Olimpos, Adrasan, Kemer ve Konyaaltı’nı tercih eden tatilciler, D400 karayolunda yoğun bir araç trafiği oluşturdu. Trafikte yaşanan küçük kazalar nedeniyle zaman zaman durma noktasına gelindi. Bayram süresince Antalya’yı yaklaşık 500 bin yerli turistin ziyaret ettiği öğrenildi. Kent merkezine doğru küçük çaplı da olsa trafik oluştuğu görüldü.

Trafikte mahsur kalan ve aracından inen Erdal Yüksel, “Aydın’da tatildeydik. Dönüş yolundayız, işyerime gideceğim. 2 saattir böyle, ileride de kaza olunca böyle oldu. Hem bayram dönüşü hem kaza nedeniyle yol neredeyse tıkandı. Kenara çektim aracımı dinleniyorum. Biraz zor açılır bu trafik aşmanın olmasını bekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Sıkça Sorulan Sorular:
1. Hangi tatil döneminde Antalya’ya gelenler dönüş yolculuğuna başladı?
– 9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince Antalya’yı tercih edenler dönüş yolculuğuna başladı.

2. Hangi yerleri tercih eden tatilciler trafikte yoğunluk oluşturdu?
– Kaş, Demre, Finike, Olimpos, Adrasan, Kemer ve Konyaaltı gibi yerleri tercih eden tatilciler, D400 karayolunda araç yoğunluğu oluşturdu.

3. Kaç kişi Antalya’yı bayram süresince ziyaret etti?
– Bayram süresince Antalya’yı yaklaşık 500 bin yerli turist ziyaret etti.

4. Trafikte mahsur kalan bir tatilci ne dedi?
– Erdal Yüksel adlı tatilci, trafikte mahsur kaldığı için “Kenara çektim aracımı dinleniyorum. Biraz zor açılır bu trafik aşmanın olmasını bekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapın