MasterChef’te Horhor Kebabı ve Frig Pilavı İstendi, İlk Yedek Aday Belli Oldu!

Mutfak yarışmaları adayları, ilk turda horhor kebabı yanında frig pilavı istendiğinde ter döktü. İlk yemekte en başarılı tabak Hakan’ın olunca, yedek kadroya girmeyi başardı. İkinci turda ise nohut ve kişnişle yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Yaratıcılık sonrası sezonun ikinci yedek yarışmacısı da belirlenecek.

Mutfak yarışmaları adayları, ilk turda horhor kebabı yanında frig pilavı hazırlamak için ter döktüler. Hakan’ın hazırladığı en başarılı tabak, onu ilk yedek kadroya taşıdı. İkinci turda ise adaylardan nohut ve kişniş kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Bu tur sonrası da sezonun ikinci yedek yarışmacısı belli olacak.

Sıkça Sorulan Sorular:

– Horhor kebabı nedir?
Horhor kebabı, Türk mutfağına özgü bir kebap çeşididir. Özellikle İstanbul’un Fatih ilçesinde yapılan bu kebabın özelliği, dana etinin baharatlarla marine edilerek, kemikli kısımları ile birlikte pişirilmesidir.

– Frig pilavı nasıl yapılır?
Frig pilavı, içerisinde kuru meyveler, badem ve ceviz gibi malzemeler bulunan bir pilav çeşididir. İstanbul’a özgü bir lezzettir ve özellikle kebapların yanında tercih edilir.

– Yaratıcılık turunda hangi malzemeler kullanıldı?
Adaylardan yaratıcı bir tabak hazırlamaları için nohut ve kişniş kullanmaları istendi. Bu malzemelerin farklı kombinasyonları ile lezzetli tabaklar ortaya çıktı.

Yorum yapın