Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda altın madalya kazandı ve dünya şampiyonu oldu.

Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda Mete Gazoz Altın Madalya Kazandı

Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda erkekler klasik yay kategorisinde mücadele eden Türk okçu Mete Gazoz, dünya 12 numarası olan Brezilyalı Marcus D’Almeida ile zorlu bir mücadele gerçekleştirdi. Gazoz, rakibini 6-3 yenerek finale yükseldi. Finalde ise Eric Peters’ı 6-4 mağlup ederek altın madalya kazandı. Bu madalya aynı zamanda Gazoz’un ilk dünya şampiyonluğu oldu. Şampiyonayı tamamlayan diğer sporcular ise Kanadalı Eric Peters ve Brezilyalı Marcus D’Almeida oldu.

Mete Gazoz, galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada çok mutlu olduğunu belirtti. Gazoz, “Berlin’i çok seviyordum, şimdi daha da çok seviyorum. Bugün gezegenin en iyi okçusu ben oldum, olmaya da devam edeceğim” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mete Gazoz’u telefonla arayarak tebrik etti. Erdoğan, Gazoz’a olimpiyatlarda da başarılar dileyerek, “Gözlerinden öpüyorum. Bu zaferden sonra olimpiyatlarda da aynı neticeyi alacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. Gazoz ise teşekkür ederek, “Altın madalya kazanarak dünya şampiyonu oldum. İnşallah seneye de olimpiyatlarda bir altın madalya daha alacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Mete Gazoz’u tebrik etti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ise Gazoz’un başarısını kutlayarak, olimpiyat kotası hakkı kazandığını belirtti.

Mete Gazoz ayrıca Paris Olimpiyat Oyunları’na da kota almaya hak kazandı.

Sıkça Sorulan Sorular:
– Mete Gazoz hangi kategoride şampiyon oldu?
Mete Gazoz, erkekler klasik yay kategorisinde şampiyon oldu.

– Bu Gazoz’un ilk dünya şampiyonluğu mu?
Evet, bu madalya Gazoz’un ilk dünya şampiyonluğu oldu.

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne zaman Gazoz’u tebrik etti?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şampiyonanın ardından Mete Gazoz’u telefonla arayarak tebrik etti.

– Mete Gazoz hangi olimpiyat oyunlarına katılacak?
Mete Gazoz, Paris Olimpiyat Oyunları’na katılacak.

– Mete Gazoz hangi ülkelerle mücadele etti?
Mete Gazoz, finalde Kanadalı Eric Peters ile mücadele etti ve onu mağlup ederek şampiyon oldu. Ayrıca Brezilyalı Marcus D’Almeida da ikinci oldu.

Yorum yapın