Muğla’da Kurban Bayramı tatili için yola çıkan sürücüler trafik yoğunluğu oluşturdu. Turistik tesislerde doluluk oranı yüzde 90’a ulaştı. Bayram tedbirleri kapsamında 5 bin 946 personel görev yapacak.

Kurban Bayramı tatili için yola çıkan sürücüler, Aydın-Muğla kara yollarında trafik yoğunluğu yaratıyor. İstanbul’dan gelen sürücüler, Menteşe ilçe merkezi girişinde yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu oluşturuyor. Muğla’daki turistik tesislerin doluluk oranı yüzde 90’a ulaşmış durumda. Aydın-Muğla kara yolundaki uygulama noktasında polis ve jandarma trafik ekipleri, sürücüler ile yolculara broşür dağıtıyor. Genel Bilgi Taraması da yapıldı.

Muğla Vali Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirilen ‘Bayram tedbirleri ve trafik değerlendirme toplantısı’nda il girişleri ve ilçeler arasındaki yol kontrol noktalarında 24 saat esasıyla denetimlerin aralıksız süreceği ve bayram tedbirleri kapsamında 5 bin 946 personelin görev alacağı belirtildi.

Kurban Bayramı nedeniyle kara yolu ile seyahat edecek vatandaşların emniyet kemeri kullanmasının önemine dikkat çekilmesi amacıyla ‘Bu yolda sana çok güveniyoruz’ mottosuyla hazırlanan afişlere yer verilecek. Bayram süresince özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde helikopter ve dron denetimleri sürekli olarak devam edecek.

Sıkça Sorulan Sorular:

– Muğla’daki turistik tesislerin doluluk oranı nedir?
Muğla’daki turistik tesislerin doluluk oranı yüzde 90’a ulaşmış durumda.

– Kaç personel Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında görev yapacak?
Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında 5 bin 946 personel görev yapacak.

– Emniyet kemeri kullanımına dikkat çekmek amacıyla ne tür bir çalışma yapılacak?
Emniyet kemeri kullanımına dikkat çekmek amacıyla ‘Bu yolda sana çok güveniyoruz’ mottosuyla hazırlanan afişlere yer verilecek.

– Hangi bölgelerde helikopter ve dron denetimleri sürekli olarak devam edecek?
Bayram süresince özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde helikopter ve dron denetimleri sürekli olarak devam edecek.

Yorum yapın