Europa Universalis IV: Domination – Tarihin En Büyük İmparatorluklarının Kontrolü Senin Elinde!

Europa Universalis IV: Domination

Developer: Paradox Development Studio, Paradox Tinto

Publisher: Paradox Interactive

Release Date: 18 Apr, 2023

Taglar: Strateji, Simülasyon, Büyük Strateji, Tarihi, Cinsel İçerik, Korku

Hakkında

Domination, Europa Universalis IV için bir genişleme paketi olan ve Erken Modern Dünya’nın büyük imparatorluklarına odaklanan yeni görev ağaçları, yeni hükümet reformları, yeni arazi yönetimi ve birçok büyük gücün yeni etkinlikleri sunan bir genişlemedir. Popüler başlangıç ​​ülkeleri artık daha fazla tarihi derinliğe, daha umut verici ödüllere ve dallanma görev ağaçlarına sahip. Bu, oyuncu seçimlerinin tarihin seyrine dramatik bir etkisi olabileceği anlamına gelir.

Oyun Özellikleri

Ottoman İmparatorluğu

Yeniden tasarlanmış bir fetih ağacı, yeni Eyalet sistemi aracılığıyla Osmanlı egemenliğinin genişlemesi için yeni ödüller ve yeni iç değişiklikler, örneğin yeni Yeniçeri estate ve ‘Ottoman Power Struggle’.

Çin

Han Ming ve Qing gibi istilacı imparatorluklar için farklı görev ağaçları. Genişleme ve İçe Kapanma arasında seçim yapın ve daha istikrarlı bir imparatorluk oluşturmak için Eunuchların gücüne karşı koymak için farklı genişleme ve reform yolları belirleyin.

Japonya

Shogun’un gücü ve bağımsız Daimyolarla uğraşırken Japonya’yı birleştirin. Ülkeyi yabancı etkisine açmak veya izole etmek için seçim yapın ve farklı genişleme ve reform yollarını belirleyin.

Rusya

Tatar Boyunduruğu’ndan ülkenizi özgürleştirin ve bir Büyük İmparatorluğa dönüştürün. Peter’ın reformlarının yolunu seçerek devleti modernleştirin, böylece görev ağacınız ve mekaniğiniz oyun ilerledikçe değişecek ve gelişecektir. Kazaklar ve Streltsy’nin gücünü kullanarak İmparatorluğunuzu Doğu ve Batı’ya genişletin.

İspanya

Castile ve Aragon için genişletilmiş görev ağaçları, İspanya’yı oluşturmak için farklı yollar, yeni ‘Hispanic Monarchy’ hükümeti için mekanikler ve orduda ve donanmada kararlar alarak güçlü Tercios ve İspanyol Armadası elde etmek için.

Fransa

Yüz Yıl Savaşı’nın sonunu savaşın, Fransa’yı mutlak monarşiye merkezileştirin, Din Savaşları ile uğraşırken İtalya ve Kutsal Roma İmparatorluğu’na genişleyin ve genişletilmiş bir görev ağacı aracılığıyla Devrim’i yönetin.

Büyük Britanya

Bir Britanya İmparatorluğu veya Angevin Britanya için ayrı yollar ve İngiliz Parlamentosu için benzersiz özellikler ve İngiliz İç Savaşı felaketinde değişiklikler gibi daha derin iç oynanışı.

Küçük ülkeler

Prusya, Portekiz ve Kore için görev değişiklikleri, yeni hükümet mekanikleri ve daha zengin

Europa Universalis IV: Domination indirmek için Steam Sayfası : Europa Universalis IV: Domination

Yorum yapın