Gerçekliğin Sınırlarını Zorlayan Decarnation Yakında Geliyor!

Decarnation: Korku Dolu Bir Macera Oyunu

Oyun Hakkında

Decarnation, gizemli bulmacaları çözmeniz, rahatsız edici düşmanlarla savaşmanız, rüyaların ve kabusların fantastik dünyasını keşfetmeniz ve ruhunuzun en karanlık köşelerinden en korkunç canavarlarla yüzleşmeniz gereken bir hikaye dolu bir korku oyunudur.

Çıkış Tarihi

31 Mayıs 2023

Geliştirici

Atelier QDB

Yayıncı

Shiro Unlimited

Etiketler

Karanlık, psikedelik, hikaye zengin, kadın protagonis, anlatı, korku, psikolojik korku, olgun, atmosferik, izometrik RPG, Lovecraftian, hayatta kalma korkusu, piksel grafikleri, macera anlatımı, 2D aksiyon, aksiyon-macera, tek oyunculu

Oyun Hakkında

Decarnation, iç dünyanızdaki canavarlar sizi takip ettiğinde nereye kaçarsınız? Gerçek ve metaforik bir dünya keşfedin ve içsel ve dışsal canavarlarla savaşmak için gereken anahtarları bulun. Kötücül bir ortamda gelişen yoğun duygusal bir hikayeye kapılın. Tersine çevrilmiş bulmacalar, tehditkar yaratıklar, Lovecraftian ortamlar ve metaforik mini oyunlar içeren çeşitli oyun deneyimi yaşayın. Decarnation, geçmiş dönemlerin en iyi 2D macera-korku ve hayatta kalma-korku oyunlarından, Satoshi Kon’un (Perfect Blue) ve David Lynch’in (Mulholland Drive) kült filmlerinden ilham almaktadır.

Hikaye

Paris, 1990. Gloria’nın sonu gelmiştir. Kendi ilişkilerinin, kariyerinin ve özsaygısının zayıflamasıyla mücadele eden bir kumarbaz dansçı, gizemli bir hayırsever tarafından desteklenen yeni bir sanatsal çaba üstlenir. Cömert teklif Gloria’nın şansı mıdır yoksa daha kötü bir şey midir? Katmanlı psikolojik bir bahis hikayesi olan Decarnation, fiziksel dünyadaki sınırlarla mücadele etme ile kaçılamayan bilinçaltı manzaraları arasındaki kontrastı keşfeder. Decarnation, ayaklarınızın üzerinde sonuna kadar kalacak duygusal, şaşırtıcı bir hikaye odaklı deneyimdir.

Oynanış

Decarnation, geleneksel hayatta kalma korkusu öğelerini (çözülecek gizemli bulmacalar, keşfedilecek misafirperver olmayan ortamlar, kaçınılacak ölümcül avcılar, korkunç patronlarla savaşılacak, vb.) gerçek hayattaki durumları (sahne performansı) veya metaforik olanları hesaba katan geniş bir sembolik mini oyunlar (bulmacalar, refleksler, ritimler, vb.) ile karıştırır. Gloria’nın hayatının anahtar öğeleri keşfedildiğinde, ona hayallerindeki canavarları yenmek için yardımcı olur ve grotesk ile yüceyi birleştiren benzersiz savaşlarda onun hayatta kalma mücadelesini temsil eder. Hayallerindeki zorlukların üstesinden gelmek, Gloria’yı gerçek hayattaki zorluklara karşı güçlendirir ve gerçek hayattaki sorunları da hayallerinde yeni zorluklar yaratır.

Sistem Gereksinimleri

Minimum:

Yorum yapın