Square Enix’ten yeni oyun: Portopia Cinayetlerinin Gizemi AI teknolojisiyle çözülüyor!

SQUARE ENIX AI Teknolojisi Önizlemesi: THE PORTOPIA SERİ KATİLLERİ OLAYI

Geliştirici: Square Enix

Yayıncı: Square Enix

Çıkış Tarihi: 23 Nisan, 2023

SQUARE ENIX AI Teknolojisi Önizlemesi: THE PORTOPIA SERİ KATİLLERİ OLAYI, 1983 yılında Japonya’da yayınlanan bir macera oyunu olan “The Portopia Serial Murder Case” üzerine uygulanan bir yapay zeka teknolojisi olan Doğal Dil İşleme’nin (NLP) bir gösterimidir. Partnerinizle konuşun, ona talimatlar verin ve gizemli cinayetler zincirini çözmeye çalışın.

İncelemeler: Kullanıcı incelemesi yok

Hakkında

Bu yazılım, 1983 yılında Yuji Horii tarafından oluşturulan ve Japonya’da ilk kez yayınlanan macera oyunu “The Portopia Serial Murder Case” üzerine uygulanan Doğal Dil İşleme (NLP) adlı yapay zeka teknolojisinin eğitimsel bir gösterimidir. Oyunun orijinal yayınlanma zamanında, çoğu macera oyunu karakterlerinin eylemlerini belirlemek için yazı yazması gereken “komut girişi” sistemi kullanılarak oynanırdı. Bu tür serbest metin giriş sistemleri, oyuncuların büyük bir özgürlük hissetmelerini sağlar. Ancak, doğru kelimeyi bulamadıkları için istedikleri eylemi gerçekleştiremedikleri ortak bir hayal kırıklığı kaynağına sahipti. Bu sorun, o dönemde bilgisayar performansının ve NLP teknolojisinin sınırlamalarından kaynaklanıyordu.

O zamandan beri 40 yıl geçti ve bilgisayar performansı ve NLP teknolojisinin yetenekleri çok daha gelişti. “The Portopia Serial Murder Case”i bir test durumu olarak kullanarak, modern NLP’nin yeteneklerini ve macera oyunları üzerindeki etkisini göstermek istiyoruz ve NLP teknolojileri hakkındaki anlayışınızı derinleştirmek istiyoruz.

Doğal Dil İşleme (NLP)

Doğal Dil İşleme, günlük iletişimde kullandığımız türden doğal dilin bilgisayarlar tarafından anlaşılmasını sağlayan bir teknolojidir. Büyük bir metin veri kümesinde yapılan derin öğrenme, sistemin karmaşık metin girişlerini (NLU) anlamasını mümkün kılar ve insanlar tarafından yazılanlara benzer yanıtlar oluşturmasını sağlar (NLG).

Doğal Dil Anlama (NLU)

Bir bilgisayarın doğal dil kullanarak etkileşim kurabilmesi için, insan ortağının ne demek istediğini, seçtikleri kelime öbeklerine bakılmaksızın doğru bir şekilde anlaması gerekir. Doğal Dil Anlama, sıklıkla anlamı belirsiz olan doğal dilin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlamayı amaçlayan NLP araştırma alanıdır. Bu teknik önizlemede, NLU, oyuncunun talimatlarını anlamasına yardımcı olmak için genç bir dedektif tarafından kullanılır.

Konuşmadan Metne (STT)

Konuşmadan Metne veya Otomatik Konuşma Tanıma (ASR), ses girdisini yazılı metne dönüştürmeyi mümkün kılar. Bu teknoloji kullanılarak, oyuncular klavye yerine kendi seslerini kullanarak talimat verebilirler. Lütfen iyi bir deneyim için CUDA destekli bir GPU ve büyük miktarda VRAM gerektiğini unutmayın.

Doğal Dil Oluşturma (NLG)

Doğal metin otomatik olarak oluşturmanın, NLP alanındaki en önemli araştırma konularından biri olduğu söylenebilir. Örneğin, insan operatörlerinin yerine soruları yanıtlayabilen AI motorları ve AI destekli sohbet botları üzerinde araştırmalar devam etmek

SQUARE ENIX AI Tech Preview: THE PORTOPIA SERIAL MURDER CASE indirmek için Steam Sayfası : SQUARE ENIX AI Tech Preview: THE PORTOPIA SERIAL MURDER CASE

Yorum yapın