Rock müziğinin efsanesi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti

Anadolu rock ve hard rock müziğinin deneyimli sanatçısı Erkin Koray’dan üzücü bir haber geldi. Kanada’nın Toronto şehrinde yaşayan 82 yaşındaki Koray, akciğer rahatsızlığı sebebiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

82 yaşındaki ünlü sanatçının kızı Damla Koray, hastanede tedavi gören babasının hayatını kaybettiğini duyurdu.

82 yaşındaki Erkin Koray’ın ölmeden önce kızı Damla Koray, Hürriyet gazetesine şu bilgileri vermişti: “Babam hastalığının son aşamasındaydı. Daha fazla acı çekmemesi için uyutuldu. Bu bir akciğer rahatsızlığı. Ben adını bile ilk defa duydum. Bulunmaz bir hastalığa yakalandığını görmek beni şaşırtmadı. Kendisi her konuda olduğu gibi bu konuda da son derece farklı bir insandı.”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yayımladığı başsağlığı mesajında, “Anadolu Rock müziğinin usta ismi, unutulmaz şarkılarla hafızalarımıza kazınan Erkin Koray’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhum Erkin Koray’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Erkin Koray geçtiğimiz ay sevenlerine şu mektubu yazmıştı: “Yaşlanıyoruz herhalde artık… Sizlerle paylaşmak istediğim birkaç şey var. Kanada seyahatim sırasında yeni eserler ürettim. Bunları kızım Damla’ya bırakıyorum. Bu işi ona bırakıyorum çünkü kendi sinirleri daha sağlam. Sizleri ne kadar sevdiğimi anlatamam. Mutlu yarınlar dilerim.”

Sıkça Sorulan Sorular:
– Erkin Koray hangi hastalıktan dolayı yaşamını yitirdi?
Erkin Koray, akciğer rahatsızlığı sebebiyle yaşamını yitirdi.

– Erkin Koray’ın ölüm haberini kim duyurdu?
Erkin Koray’ın kızı Damla Koray, babasının ölüm haberini duyurdu.

– Erkin Koray’ın son zamanları nasıldı?
Erkin Koray’ın kızı, babasının hastalığının son aşamasında olduğunu ve daha fazla acı çekmemesi için uyutulduğunu açıkladı.

– Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ne dedi?
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Erkin Koray’ın kaybının derin üzüntüsü içinde olduklarını belirterek başsağlığı diledi.

Yorum yapın