Amazon Prime abonelik ücretleri yüzde 400 arttı!

Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon, Türkiye’de sunmuş olduğu Amazon Prime abonelik hizmeti için zam yaptı. Geçtiğimiz aylarda diğer ülkelerde de fiyat artışları yaşayan Prime abonelikleri, Türkiye’de 8 TL seviyesindeydi. Ancak son yapılan güncelleme ile fiyatlar 39 TL’ye yükseltildi. Bu zam oranı ise neredeyse yüzde 400’e denk geliyor.

Halihazırda sunmuş olduğu faydalar göz önüne alındığında, Amazon Prime aboneliği rakiplerine kıyasla oldukça uygun bir fiyata sahip. Prime aboneleri, yaptıkları alışverişlerde ücretsiz ve hızlı teslimat seçeneğinden yararlanabiliyor. Ayrıca Amazon Prime Video platformunda birçok film ve diziye ücretsiz olarak erişebiliyorlar. Bunun yanı sıra, Prime Gaming üzerinden ücretsiz oyunlar veya League of Legends, Teamfight Tactics, Black Desert Mobile, Wild Rift gibi pek çok oyun için ek içerikler alabiliyorlar.

Yeni fiyatlandırmanın mevcut aboneler için ne zaman geçerli olacağı henüz bilinmiyor. Ancak yeni abonelikler için fiyat artışı şimdiden aktif hale getirildi. İlk ay ücretsiz olarak sunulan hizmet için sonraki aylarda 39 TL ödeme yapmak gerekiyor.

Twitch platformuna da sahip olan Amazon’un, Prime üyeliklerindeki fiyat artışının ardından Twitch aboneliklerinde de bir artış olabileceği düşünülüyor. Ancak henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

Yorum yapın