WhatsApp’ta Artık Gizli Modda Çevrimiçi Olabilirsiniz!


WhatsApp Yeni Güncelleme: Çevrimiçi Gizleme Özelliği

WhatsApp Güncelleme Detayları

WhatsApp, günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olarak daima kullanışlı hale getirilmek adına yenilikler yapmaktadır. WhatsApp hikayeleri, platform üzerinde önemli bir kullanım oranına sahiptir. WhatsApp, son güncelleme ile birlikte kişilerin çevrimiçi bilgisini gizleme özelliğini kullanıma sunmuştur.

WhatsApp Çevrimiçi Gizleme Özelliği Nedir?

Bu yeni özellik sayesinde, kişiler uygulamanın ayarlar kısmından çevrimiçi/çevrimdışı gözükme seçimini kendisi belirleyebilecek. Bu güncelleme ile birlikte, tek kullanımlık fotoğraflar amacına uygun şekilde sadece 1 kez görülebilecek ve artık hiçbir şekilde görülmeyecek, kayıt altına alınamayacak.

WhatsApp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

Uygulamada, çevrimiçi olduğunu görebilecek kişilerin ayarlarını aşağıdaki şekilde yapabilir, çevrimiçi kapatma işlemini uygulamaya alabilirsiniz;

 1. WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki 3 nokta butonuna dokunarak Ayarlar sayfasını açınız.
 2. Ardından, ekranındaki Gizlilik butonuna dokunarak ilgili sayfayı açın.
 3. Karşınıza gelen ekrandan, Son görülme ve çevrimiçi bilgisi butonuna dokunun.
 4. Sayfanın üst kısmında Son görülme bilgisi yer almaktadır. Çevrimiçi bilgisini kapatmak için, aynı zamanda son görülme bilgisini de kapatmanız gerekiyor. Bu yüzden, son görülme bilgisini Hiç kimse olarak değiştirin.
  • Hemen altında ise, Çevrimiçi olduğumu kimler görebilir alanı bulunmaktadır. Buradan şu seçeneklerden birini uygulayabilirsiniz;
  • Herkes: Bu seçenek ile çevrimiçi olduğunuz bilgisi mevcutta olduğu gibi herkese açık olarak kalır.
  • Son görülme bilgisiyle aynı: Bu seçimi yaptığınızda ise son görülme bilgisinde seçtiğiniz şekilde çevrimiçi bilginiz de kimse ile paylaşılmayacak.

WhatsApp Çevrimiçi Gizleme Ekranı

Bu yeni özellik aynı zamanda WhatsApp görünmezlik özelliği olarak da bilinmektedir.

WhatsApp’da Kişilerin Çevrimiçi Bilgisini Neden Göremiyorum?

Yukarıda paylaştığımız şekilde, son görülme ve çevrimiçi bilgisini kapatmanızın olumsuz bir yanı da bulunmaktadır. Son görülme ve çevrimiçi bilginizi paylaşmazsanız, diğer kullanıcıların son görülme ve çevrimiçi bilgisini de göremezsiniz. Eğer diğer kişilerin çevrimiçi olup olmadığını görmek istiyorsanız, siz de çevrimiçi bilgisini açmanız gerekmektedir.

Son Görülme Açık, Çevrimiçi Bilgisi Nasıl Kapalı Yapılır?

Çevrimiçi bilgisi gizleme özelliği, sadece son görülme kapalı olduğunda çalışan bir özelliktir. Teknik olarak da son görülmeniz açıkken, çevrimiçi bilginizi kapalı tutmanızın bir anlamı olmayacaktır. Bu durumda, bilginizde son görülme zamanınız yazıyor ve şimdiyi gösteriyor. Ancak uygulamada aktifsiniz ve çevrimiçi değilsiniz. Bu durum çok sağlıklı olmayacağı için, iki özellik eş zamanlı olarak çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp’ta numarayı rehbere kaydetmeden mesaj gönderme yöntemi

WhatsApp Çevrimiçi Gizleme Kısmı Neden Çıkmıyor?

Eğer ayarlar kısmında bu seçimi göremiyorsanız, öncelikle uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Uygulamanız güncel değilse, Android / IOS market üzerinden uygulamanızı güncelleyin. Zira uygulama güncel ama bu özellik ona rağmen çıkmıyorsa, tek yapmanız gereken beklemektir. Bilindiği üzere bazı uygulamalardaki (özellikle yüksek kitleli platformlarda) yenilikler ve güncellemeler aşamalı olarak yapılmaktadır. Bu durumda da, her yeni özellik tüm kullanıcılara aynı anda ulaşmaz. Eğer güncelleme üzerinden uzun süre geçmiş ve hala size özellik gelmedi ise, cihaz modeli çok düşük olduğundan bu özelliğe izin verilmeyebilir. Bu durumu da göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın. Daha ayrıntılı bilgi için, WhatsApp yardım merkezini ziyaret ediniz.

WhatsApp Çevrimiçi Gizleme Özelliği Geldi!

Bu yazı, WhatsApp’a çevrimiçi gizleme özelliği geldi! İlk olarak Blog Artı yayınlanmıştır.

FAQs

 1. WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği nasıl kullanılır?

  Uygulamada, ayarlar kısmından çevrimiçi/çevrimdışı gözükme seçimini kendisi belirleyebilirsiniz. Yukarıda yazılı adımları takip ederek, çevrimiçi bilgilerinizi istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

 2. Çevrimiçi gizleme özelliği hangi durumlar için kullanışlıdır?

  Çevrimiçi gizleme özelliği, özellikle kişilerin sürekli olarak takip edilmesinin istenmediği veya rahatsız edilmesinin önlenemeyeceği durumlarda, oldukça kullanışlı bir özelliktir.

 3. WhatsApp güncellemesi, diğer özellikler de içeriyor mu?

  Evet, son WhatsApp güncellemesi, çevrimiçi gizleme özelliği yanı sıra, tek kullanımlık fotoğrafların ekran görüntüsü alınmasını da engellemektedir.

 4. WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği hangi sürümlerde mevcut?

  WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği, Android ve iOS sürümlerinde kullanıma sunulmuştur.

 5. WhatsApp güncellemesi nasıl yapılır?

  WhatsApp güncellemesi, Android ve iOS market üzerinden yapılabilmektedir.

Yorum yapın