Bilgileri gerçekten kaybetmeden tarayıcıları nasıl değiştirebilirim

Diğer tarayıcılardan almak için, Microsoft Edge dahil olmak üzere, “İçe Aktar” menüsünden “Yer İşaretleri HTML Dosyası” veya “Şifreler CSV Dosyası” seçin. Geçiş yapacağınız tarayıcı, bu formatlarda veri dışa aktarabiliyorsa, doğru dosyayı seçip içe aktarabilirsiniz.

Safari’den başka bir tarayıcıya geçiyorsanız, çıkış seçeneklerini “Dosya” ve ardından “Dışa Aktar” seçeneklerine tıklayarak bulabilirsiniz. İki seçeneğiniz var: “Yer İşaretleri” ve “Şifreler”. Dışa aktarılacak dosyanın adını ve konumunu seçmeniz istenecektir. Şifreler seçeneği, verinin hassas doğası nedeniyle ek bir onay uyarısıyla birlikte gelir.

Mozilla Firefox

Başka bir tarayıcıdan Firefox’a veri aktarmak için, Firefox Ayarlar sayfasına gitmek için üst sağdaki üç yatay çizgiye ve ardından “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. “Genel” sekmesinde “Tarayıcı Verisini İçe Aktar” yanında “Veri İçe Aktar” seçeneğini seçin ve sistemde Firefox’un algıladığı diğer tarayıcıların listesini göreceksiniz.

Firefox, Chrome, Safari ve Edge gibi çoğu tarayıcıdan doğrudan veri alabilir ve ayrıca bir “HTML dosyasından Yer İşaretleri” seçeneği vardır. Veriyi almak istediğiniz tarayıcıyı seçtiğiniz açılır menünün altında, yer işaretleri ve şifreler de dahil olmak üzere hangi veriyi almak istediğinizi seçebilirsiniz. Seçimlerinizi yaptıktan sonra işlemi başlatmak için “İçe Aktar” düğmesine tıklayın.

Firefox’dan çıkış yapmak isterseniz, yer işaretlerinizi HTML formatına aktarabilirsiniz: Firefox menüsünü (üst sağdaki üç yatay çizgi) açın, ardından “Yer İşaretleri” ve “Yer İşaretlerini Yönet”i seçin, ardından içe aktarma ve yedekleme simgesine (iki ok) ve “Yer İşaretlerini HTML Olarak Dışa Aktar” seçeneğine tıklayın. Şifreleri de dışa aktarabilirsiniz: Bu sefer Firefox menüsünden “Şifreler”, ardından üst sağdaki üç nokta ve “Oturum Açma Bilgilerini Dışa Aktar” seçeneğini seçin.

Microsoft Edge

Tarayıcınız olarak Microsoft Edge’i kullanıyorsanız, üst sağdaki üç noktaya tıklayın, ardından “Ayarlar” ve “Profiller”i seçin. “Tarayıcı Verisini İçe Aktar”ı seçin ve Edge’in doğrudan çalışabileceği Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar en üstte listelenir. Seçilen tarayıcıdan veri aktarmak için sadece “İçe Aktar” düğmesine tıklayın.

Doğrudan desteklenmeyen tarayıcılar için “İçe Aktarılacak Veriyi Seç”e tıklayın. Bu, yer işaretleri HTML dosyalarından şifreler CSV dosyalarına ve kısmi içe aktarımın desteklendiği tarayıcılara kadar bir dizi seçenek sunar. Üçüncü taraf bir şifre yöneticisinden veri almak için “Şifreleri İçe Aktar” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Aynı “Profiller” ekranından “Ayarlar”a gidebilir ve şifrelerinizi dışa aktarmak için şifreler, şifre listesinin hemen üstündeki üç noktayı ve “Şifreleri Dışa Aktar”ı tıklayabilirsiniz. Edge yer işaretlerinizi dışa aktarmak için, ana Edge menüsünü (üst sağdaki üç nokta) açmak, ardından “Favoriler”i ve yeni iletişim kutusunun üstünde tekrar üç noktayı ve “Yer İşaretlerini Dışa Aktar”ı tıklamanız gerekmektedir.

Yorum yapın