Büyük sızıntı, yakında piyasaya sürülebilecek iki yeni Jio 5G akıllı telefonunun ortaya çıkmasını sağladı; Şimdiye kadar bildiğimiz bilgilere göz atın.

Yeni söylentilere göre, JioBook’un (2023) piyasaya çıkışından sadece bir hafta sonra, Reliance Jio yakında iki yeni 5G akıllı telefon çıkarabilir. Bir sızıntı, bir ipucundan alınan bilgilere göre, Jio’nun iki yeni akıllı telefon modelinin BIS (Hindistan Standartlar Bürosu) sertifikasyon web sitesinde göründüğünü gösteriyor. Bir rapor da, akıllı telefonların Ağustos ayının sonunda, yani yıllık Reliance Industries AGM etkinliğinde tanıtılabileceğini öne sürüyor. Bu gelişmelere daha yakından bakalım ve bu 5G akıllı telefonların nasıl olabileceğine bir göz atalım.

Bir teknoloji yaratıcısı olan Mukul Sharma, iki telefon modelinin JBV161W1 ve JBV162W1 adlarını taşıdığını ortaya koyan bir tweet paylaştı. Kayıtlar, cihazların Noida’da üretildiğini göstermektedir. Ayrıca, Business Today tarafından yapılan bir rapor, bu 5G akıllı telefonların bu ayın sonunda RIL AGM etkinliğinde tanıtılabileceğini öne sürmektedir, ancak bunun henüz onaylanmadığı belirtilmelidir.

Jio 5G Telefonlarından Neler Bekleniyor?

Daha önce Aralık 2022’de MySmartPrice, Geekbench’te listelenen bir Jio 5G akıllı telefonu tespit etti. Listeleme, cihazın Qualcomm Snapdragon 480+ yonga seti üzerinde çalışabileceğini, 4GB RAM’e sahip olabileceğini ve Android 12 işletim sistemini kullanabileceğini işaret etmekteydi.

Ayrıca, bir Twitter kullanıcısı sızdırılan görüntülerle söylentilere dayanan bir Jio 5G akıllı telefonu paylaştı. Bu görüntüler, cihazın Hindistan’da 10.000₹’dan daha düşük bir fiyatla satışa sunulabileceğini ve 13MP birincil sensör ve 2MP ikincil sensör ile çift arka kamera kurulumuna sahip olabileceğini, ayrıca 5MP ön kamerayı da içerebileceğini göstermektedir.

Ancak, paylaşılan bilgiler sızıntılara ve söylentilere dayanmaktadır ve şirketten resmi bir onay alınmamıştır. Şirket resmi açıklama yapana kadar bu bilgileri biraz şüpheyle karşılayın.

Jio Reliance Tarafından Yakın Zamanda Yapılan Tanıtımlar

Özellikle Reliance Jio, Hindistan’da 16.499₹’lık bir fiyatla satılan JioBook’u (2023) yakın zamanda piyasaya sürdü. JioBook, 11.6 inçlik bir parlama önleyici HD ekranı, JioOS üzerinde çalışması ve MT8788 sekiz çekirdekli bir işlemci tarafından güçlendirilmesi gibi özelliklere sahiptir. 8 saatlik pil ömrü, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanıyla övünmektedir. Ayrıca, JioBook, bir JD web kamerası ve stereo hoparlörler içermektedir.

Beklenen Önemli AGM Duyuruları

Reliance Jio AGM etkinliği, geleneksel olarak RIL Başkanı Mukesh Ambani tarafından yönetilmektedir. Bu etkinlik, Jio dahil olmak üzere çeşitli bağlı kuruluşlarla ilgili önemli duyuruların yapıldığı bir platform olarak hizmet vermektedir. Jio 5G telefonlarının tanıtılmasının yanı sıra, şirketin yeni 5G planlarını ve AirFiber 5G adlı bir 5G hotspot cihazını da duyurması beklenmektedir.

Yorum yapın