FIFA 25’in Beklenen Çıkış Tarihi Nihayet Açıklandı!


EA Artık FIFA Lisanslı Oyunlar Geliştiremeyecek

FIFA ile EA Arasında Kopan İpler

Geçtiğimiz aylarda FIFA ile ipleri koparan Electronic Arts, artık FIFA lisanslı futbol oyunları geliştiremeyecek. Federasyon ise markanın değerini öldürmemek adına başka bir stüdyo ile çalışacak.

FIFA 25, 2024’ün Kışında Duyurulabilir

Ortaya çıkan son iddialar, FIFA 24’ün gelmeyeceğini ve önümüzdeki yıl FIFA 25’in duyurulacağını gösterdi.

Sızıntı, FIFA 25’in “oyun tarihinin en büyük projelerinden biri” olacağını ve 2024’ün kış aylarında çıkacağını iddia ediyor.

Bu, Electronic Arts’ın FIFA 23’ün son “FIFA” oyunu olacağının duyurmasının ardından gelmesiyle merak uyandırdı.

EA SPORTS FC, FIFA 25’e Rakip Olacak

Electronic Arts’ın yeni futbol serisi EA SPORTS FC, FIFA 25 adlı yeni bir rakiple karşı karşıya kalacak. Twitter’da yapılan sızıntıya göre, FIFA federasyonu, EA Sports’la rekabet etmek için kendi oyununu geliştirmeye başlıyor.

Sızıntılara rağmen EA SPORTS FC için henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak klasikleşen Kariyer Modu ve Ultimate Team’in devam etmesi bekleniyor. Ayrıca takım isimlerinin, logolarının ve formalarının lisanslı olmayacağını belirtelim.

EA’de Yaprak Dökümü

EA işten çıkarma turuna başladı. İşgücünün yüzde 6’sını iptal eden Electronic Arts, oyunlarını gözden geçirecek.

EA Yönetimi ile FIFA Başkanı Arasındaki İddialar

EA’in yönetici ekibi, FIFA oyun serisinin, federasyondan daha büyük olduğunu söyledi. Buna karşılık FIFA Başkanı Gianni Infantino ise bu iddialara itiraz ederek yeni nesil bir oyun üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

EA SPORTS FC için Başka Hangi Rakipler Olacak?

EA SPORTS FC için birçok rakip var. Bunlar arasında PES, Football Manager ve Football Superstars gibi oyunlar yer alıyor. Ancak FIFA’nın sahip olduğu lisansları koruması, EA SPORTS FC’nin en büyük avantajı olacak gibi görünüyor.

Neler Bekleyebiliriz?

FIFA federasyonunun kendi oyununu geliştirmesi, EA Sports için ciddi bir tehdit olabilir. Ayrıca EA’in işten çıkarmaları ve oyunlarını gözden geçirme kararı, şirketin geleceği için de bir belirsizlik oluşturuyor.

FIFA Oyuncuları Ne Yapmalı?

FIFA oyuncuları, EA’in işten çıkarmaları ve oyunlarını gözden geçirecek olması nedeniyle endişeleniyor. Ancak FIFA federasyonunun kendi oyununu geliştirmesi, rekabetin artması ve oyunculara daha fazla seçenek sunması açısından olumlu bir gelişme olabilir.

Yorum yapın