Instagram Reels, TikTok tarzında yükseliyor! İşte geliştirilen yeni özellikler!

Instagram Reels, TikTok’a Rakip Olarak Yenilikler Getiriyor

Instagram, TikTok’a rakip olarak konumlandırdığı Reels için cuma günü bir dizi yeni özellik duyurdu. Bu özellikler arasında videoları düzenleme ve trend içerikleri keşfetme gibi yenilikler yer alıyor.

Video Düzenleme Sürecinde Yaşanan Değişiklikler

En büyük değişiklik, video düzenleme sürecinde yaşanıyor. Kullanıcılar artık, yükledikleri video klipleri, sesleri, etiketleri ve metin katmanlarını aynı ekranda düzenleyebilecekler. Bu, TikTok’un sahip olduğu zamana göre düzenleme özelliğine benzer ve ses ile video kliplerin uyumlu olmasını sağlayarak geçişleri daha akıcı kılıyor.

Trend Videoları Bulma Konusunda Yeni Yöntem

Instagram kullanıcıları, trend videoları bulma konusunda da yeni bir yönteme sahip olacaklar. TikTok’u viral içeriklerin beşiği yapan, taklit etmesi kolay trendler ve meydan okumalar, şu ana kadar Reels’te kolayca görülebilir değildi. Yeni bir Reels sayfası, Instagram’da trend olan etiketleri ve şarkıları, o sesle kaç videonun yapıldığını göstererek bir araya getiriyor. Kullanıcılar, sesi daha sonra kullanmak için kaydedebilir veya kendi videolarına doğrudan uygulayabilirler.

İçerik Üreticileri İçin Yeni Araçlar

Reels güncellemesi, düzenlemeyi tek bir ekranda topluyor. Bu sayede içerik üreticileri, performanslarını analiz etmek ve takipçilerle etkileşime girmek için yeni araçlara sahip olacaklar. Analiz paneline eklenen yeni bir özellik, izleyicilerin bir Reel’i ne kadar izlediğini, tekrar izlemeleri de dahil olmak üzere, ve videonun ortalama izleme süresini gösteriyor ve bir Reel video sayesinde yeni bir takipçi kazanıldığında içerik üreticisine bildirim gönderiyor.

Hediyeleşme Özelliği

Hem Instagram, hem de TikTok için içerik üreticilerini platformda nasıl para kazanacakları konusunda memnun etmek zorlayıcı olmuştur. İçerikleri para kazanmanın alternatif yollarından biri, hayranlardan gelen sanal bahşişlerdir ve TikTok, YouTube ve Instagram’ın hepsi bu özelliği sunuyor. Reels’in hediyeleşme özelliğine yapılan yeni bir güncelleme, içerik üreticisine hangi hayranlarının hediye gönderdiğini gösterir ve kalp simgesine tıklayarak bunu kabul etmelerini sağlıyor.

Instagram Reels ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1: Instagram Reels nedir?

Cevap: Instagram Reels, TikTok’a rakip olarak konumlandırılan bir özelliktir. Kullanıcılar, kısa videolar oluşturabilir, düzenleyebilir ve trend videoları keşfedebilirler.

Soru 2: Reels’in yeni özellikleri nelerdir?

Cevap: Reels’in yeni özellikleri arasında video düzenleme ve trend içerikleri keşfetme gibi yenilikler yer alıyor. Ayrıca, içerik üreticileri için yeni araçlar ve hediyeleşme özelliği de eklenmiştir.

Soru 3: Reels’in hediyeleşme özelliği nedir?

Cevap: Reels’in hediyeleşme özelliği, içerik üreticilerine hayranlarından gelen sanal bahşişleri gösterir ve kabul etmelerini sağlar.

Soru 4: Reels’te trend videolar nasıl keşfedilir?

Cevap: Yeni bir Reels sayfası, Instagram’da trend olan etiketleri ve şarkıları, o sesle kaç videonun yapıldığını göstererek bir araya getiriyor. Kullanıcılar, sesi daha sonra kullanmak için kaydedebilir veya kendi videolarına doğrudan uygulayabilirler.

Soru 5: Reels’in içerik üreticileri için sağladığı yeni araçlar nelerdir?

Cevap: Reels güncellemesi, içerik üreticileri için performanslarını analiz etmek ve takipçilerle etkileşime girmek için yeni araçlar sağlar. İzleyicilerin bir Reel’i ne kadar izlediğini, tekrar izlemeleri de dahil olmak üzere, ve videonun ortalama izleme süresini gösteren bir özellik de eklenmiştir.

Yorum yapın