“Masimo, Apple’dan 3.1 milyar dolarlık tazminat istiyor – Ticari sırlar çalınmış!”

Tam Boyutta Görüntüle\”

Tıbbi cihaz üreticisi Masimo ve teknoloji devi Apple arasındaki hukuk mücadelesi son iki haftadır devam ediyor. Masimo, Apple Watch akıllı saatler için ticari sırlarını çalma suçlamasıyla Cupertino merkezli şirketi mahkemeye verdi. Apple ise iddiaları reddederek, Masimo’dan işe aldığı eski çalışanlarının yetenekleri nedeniyle işe alındığını açıkladı.

Masimo, Apple Watch’un nabız oksimetresi patenti için ortak mülkiyet hakkı ve 3.1 milyar dolar tazminat talep ediyor. Şirket, Apple’ın kendilerinden çaldığı ticari bilgileri kullanarak bu patenti aldığını iddia ediyor. Apple ise eski Masimo çalışanlarının fikri mülkiyetiyle ilgili hiçbir şey ifşa etmeden Apple Watch üzerinde çalıştıklarını savunuyor.

Bu hukuk mücadelesi, Masimo’nun Apple’a çalışanlarını geri alması ve ticari sırlarının korunması talepleriyle devam ediyor. İki şirket arasındaki bu rekabetin Netflix gibi diğer şirketlere de yansıyabileceği düşünülüyor.

Hukuk mücadelesi devam ederken, Apple Watch kullanıcıları için nabız oksimetresi özelliği için bir soru işareti oluştu. Apple, Masimo’nun teknolojisine ihtiyaç duymadan kendi ölçüm sistemini geliştirebilecek mi? Bu sorunun cevabı, mahkeme sürecinde ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Yorum yapın