Samsung, ChromeOS ve DeX birleşerek hibrit bir bilgisayar üretiyor!

Samsung, teknoloji pazarlarını şekillendiren projelere imza atan bir firma olarak bilinmektedir. Şirketin yeni projesi ise oldukça ilginç bir fikir üzerine çalıştığı yönünde. 2020 yılında ortaya çıkan ve daha sonra rafa kaldırıldığı düşünülen Samsung DeXbook, yakın bir zamanda farklı bir şekilde hayata geçirilebilir.

Samsung, Exynos işlemcisine sahip olacak olan ChromeOS ve DeX platformlarını birleştirecek bir cihaz üzerinde çalışmaktadır. Muhtemelen 2020 yılında sızıntılara düşen Samsung DeXbook’un farklı bir versiyonu olacak olan bu cihaz, Galaxy akıllı telefon ve tablet sahipleri için bir DeX istasyonu olarak kullanılabilecek bir 14.1 inçlik taşınabilir bir monitör olarak geliştirilmekteydi. Ancak şirket, bu fikrinden vazgeçmiş gibi görünmektedir.

Yeni DeXbook, 5 veya 7nm sürecinde geliştirilen bir Exynos yonga setinden güç alacak ancak hangi Exynos modeli kullanılacağı henüz belli değildir. Ayrıca, ChromeOS ve DeX platformlarının nasıl bir araya getirileceği de merak konusu. Belki de Google, Samsung’a ChromeOS üzerine OneUI temelli bir işletim sistemi kurma izni verecektir.

Samsung’un bu ilginç projesinin yeni bir Galaxy Book for Windows on Arm cihazı ile birlikte tanıtılması beklenmektedir. Teknoloji meraklıları, Samsung’un bu projesinin nasıl bir sonuca ulaşacağını heyecanla beklemektedirler.

Yorum yapın