Steam, Türkiye’de rekor kıran oyunları açıkladı!


Steam’de En Çok İndirilen Oyunlar Türkiye’de

Özet

Steam, Türkiye’de geçen hafta en çok indirilen oyunları açıkladı. Ülkemizdeki yüksek döviz kuru nedeniyle oyun satın almak zorlaşsa da, oyuncular hala en sevdikleri oyunları indirmeye devam ediyorlar.

Ekonomik Zayıflama Oyun Fiyatlarını Arttırdı

Son zamanlarda dünya genelinde ekonominin zayıflaması, oyun geliştirme maliyetlerini de artırdı. Buna bir de ülkemizdeki yüksek dolar kuru eklenince, ülkemizde oyun satın almak oldukça zorlaştı. Döviz kurunda yaşanan büyük yükselişlere rağmen kur sabitleme politikası uygulayan Steam, bu kararından vazgeçmiş ve oyunların fiyatları artmıştı.

En Çok İndirilen Oyunlar

Steam, Türkiye’de geçen hafta en çok indirilen 10 bilgisayar oyununu açıkladı:

  • Counter-Strike: Global Offensive – Ücretsiz
  • FIFA 23 – 699,99 TL
  • Euro Truck Simulator 2 – 149,00 TL
  • Resident Evil 4 – 887,29 TL
  • Call of Duty: Modern Warfare 2 – 1.099 TL
  • The Elder Scrolls Online – 179,00 TL
  • Atomic Heart – 699,00 TL
  • Apex Legends – Ücretsiz
  • Rust – 308,00 TL
  • Destiny 2 – Ücretsiz

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun, takım tabanlı bir oyun olup, teröristler ve antiteröristler arasındaki mücadeleyi konu almaktadır. Oyun, ücretsizdir.

FIFA 23

FIFA 23, EA Sports tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir futbol simülasyonu oyunudur. Oyuncular, dünya genelindeki en popüler futbol takımlarını yönetebilir ve maçları oynayabilirler. Oyun, 699,99 TL’dir.

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir simülasyon oyunudur. Oyuncular, Avrupa’da bir kamyon şoförü olarak çalışır ve çeşitli görevleri tamamlar. Oyun, 149,00 TL’dir.

Resident Evil 4

Resident Evil 4, Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma-korku oyunudur. Oyuncular, Leon S. Kennedy karakterini kontrol eder ve kötü niyetli bir tarikatın etkisinden kurtulmaya çalışırlar. Oyun, 887,29 TL’dir.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare 2, Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, çeşitli görevleri tamamlar ve dünya çapındaki diğer oyunculara karşı çevrimiçi olarak mücadele edebilirler. Oyun, 1.099 TL’dir.

The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online, ZeniMax Online Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanan bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. Oyuncular, Tamriel kıtasında diğer oyuncularla birlikte maceralar yaşarlar. Oyun, 179,00 TL’dir.

Atomic Heart

Atomic Heart, Mundfish tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, Sovyet bir araştırma tesisi olan 3826’nın içinde bulunan gizemleri çözmeye çalışırlar. Oyun, 699,00 TL’dir.

Apex Legends

Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir battle royale oyunudur. Oyuncular, takım arkadaşlarıyla birlikte dünyanın en iyi savaşçılarına karşı mücadele ederler. Oyun, ücretsizdir.

Rust

Rust, Facepunch Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma oyunudur. Oyuncular, bir adada hayatta kalmak için mücadele ederler ve diğer oyuncularla birlikte çalışarak hayatta kalmaya çalışırlar. Oyun, 308,00 TL’dir.

Destiny 2

Destiny 2, Bungie tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, farklı görevleri tamamlar ve çevrimiçi olarak diğer oyunculara karşı mücadele ederler. Oyun, ücretsizdir.

En Sık Sorulan Sorular

Yorum yapın