Galaxy Telefonları Güneşli Havada Ekranın Keyfini Çıkar! Vision Booster

Samsung Vision Booster ile Daha Net Ekranlar Yolda

Kuzey Yarım Küre’de havalar ısındıkça, akıllı telefon sahipleri daha çok dışarıda olma eğilimindedir ve parlak güneş telefonlarındaki ekranları okumayı zorlaştırabilir. SamMobile tarafından belirtildiği gibi, Samsung geçen yıl Galaxy serisine bazı modellerine Samsung Vision Booster adlı yeni bir özellik ekledi. Yüksek parlaklık koşullarında kullanıldığında, Vision Booster’ı etkinleştirmek ekranı daha net, daha kolay okunabilir, daha parlak renklerle görüntüler.

Vision Booster Nedir?

Vision Booster, Galaxy S22 serisi ile birlikte geçen yıl tanıtıldı ve Adaptif Parlaklık (otomatik parlaklık) ile çalışır; ambiyans ışığı sensörünü kullanarak, telefon ambiyans ışığı yüksek olduğunda algılar. Vision Booster, ekran üzerindeki içeriğin histogram verilerini kontrol eder. Ayrıca, ambiyans ışığının sıcaklığını analiz eder ve ton eşleme kullanarak ekranın karanlık alanlarını aydınlatır ve renkleri iyileştirir.

Nasıl Çalışır?

Araç, renkleri iyileştirmek için maksimum kontrast kullanır. Bu, güneşli bir günde ekrandaki farklı renkleri görmeyi kolaylaştırabilir, ancak renkler tam olarak doğru olmayabilir. Ancak, Vision Booster etkinleştirildiğinde (aşağıda daha fazlası), ekran ve içeriği gözlerimize daha net görünecektir.

Hangi Cihazlar Vision Booster’ı Destekler?

Samsung’a göre, aşağıdaki OLED ekranlı Galaxy akıllı telefonlar Vision Booster’ı destekler. Şu anda Vision Booster’ı destekleyen cihazlara dayanarak, özellik en az 1000 nit zirve parlaklığa ulaşabilen ekranlara sahip telefonlar için mevcuttur, ancak Samsung resmi olarak böyle söylemez.

  • Galaxy S22
  • Galaxy S22+
  • Galaxy S22 Ultra
  • Galaxy S23
  • Galaxy S23+
  • Galaxy S23 Ultra
  • Galaxy A34 5G
  • Galaxy A54 5G

Nasıl Etkinleştirilir?

Vision Booster, yüksek ambiyans aydınlatması algılandığında otomatik olarak açılır ve açıp kapatamazsınız, ancak Adaptif Parlaklık’ın etkinleştirilmesi gereklidir. Adaptif Parlaklık’ı etkinleştirmek için Ayarlar> Ekran’a gidin. Adaptif parlaklığı açın. Adaptif Parlaklığı etkinleştirmenin başka bir yolu, ekranın üstünden iki kez kaydırarak telefonun parlaklık kaydırıcısını görmek için aşağı çekmektir. Kaydırıcının sağında yer alan üç noktalı simgeye tıklayın ve Adaptif parlaklık seçeneğini açın.

Samsung Galaxy S23 Ultra’yı Şimdi Satın Alın!

Samsung Vision Booster ile, parlak güneşli bir yaz gününde plajda yürürken veya havuzda dinlenirken Galaxy telefonunuzun keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Vision Booster, Samsung Galaxy akıllı telefonlarda nasıl çalışır?

Vision Booster nasıl çalışır?

Vision Booster, Adaptif Parlaklık ile birlikte çalışır ve ambiyans ışığı sensörünü kullanarak yüksek parlaklık koşullarında ekranı daha net, daha kolay okunabilir ve daha parlak renklerle görüntüler.

Hangi Samsung Galaxy akıllı telefonları Vision Booster’ı destekliyor?

Samsung’a göre, OLED ekranlı aşağıdaki Galaxy akıllı telefonlar Vision Booster’ı destekler: Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra, Galaxy S23, Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra, Galaxy A34 5G ve Galaxy A54 5G.

Vision Booster’ı nasıl etkinleştirebilirim?

Vision Booster, yüksek ambiyans aydınlatması algılandığında otomatik olarak açılır ve Adaptif Parlaklık’ın etkinleştirilmesi gereklidir. Adaptif Parlaklık’ı etkinleştirmek için Ayarlar> Ekran’a gidin. Adaptif parlaklığı açın. Adaptif Parlaklığı etkinleştirmenin başka bir yolu, ekranın üstünden iki kez kaydırarak telefonun parlaklık kaydırıcısını görmek için aşağı çekmektir. Kaydırıcının sağında yer alan üç noktalı simgeye tıklayın ve Adaptif parlaklık seçeneğini açın.

Vision Booster, renkleri nasıl iyileştirir?

Araç, renkleri iyileştirmek için maksimum kontrast kullanır. Bu, güneşli bir günde ekrandaki farklı renkleri görmeyi kolaylaştırabilir, ancak renkler tam olarak doğru olmayabilir. Ancak, Vision Booster etkinleştirildiğinde (aşağıda daha fazlası), ekran ve içeriği gözlerimize daha net görünecektir.

Vision Booster’ı kapatmak mümkün mü?

Vision Booster, yüksek ambiyans aydınlatması algılandığında otomatik olarak açılır ve açıp kapatılamaz.

Yorum yapın