Samsung, bu yılın sonunda katlanabilir bir tablet tanıtacak iddiaları gündemde

Samsung, Bu Yıl Galaxy Z Tab Katlanabilir Tableti Tanıtacak

Bir Twitter ipucu vericisi olan Revegnus adlı kullanıcının iddiasına göre, Samsung bu yıl Galaxy Z Tab katlanabilir tablet‘i tanıtacak. İddiaya göre, Galaxy Z Tab, yüksek kaliteli Galaxy Tab S9 serisi ile birlikte duyurulacak. Revegnus (SamInsider aracılığıyla) ayrıca, katlanabilir tablet bu yıl piyasaya sürülemezse, 2024’te Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 akıllı telefonlarla aynı anda tanıtılacağını belirtiyor.

Galaxy Z Tab Özellikleri

Henüz söylentilerde dolaşan özellikler olsa da, katlanabilir bir Galaxy Z Tab’in, Galaxy Z Fold 4’ü açtığınızda ortaya çıkan 7,6 inç ekranından çok daha büyük bir katlanabilir ekrana sahip olacağını düşünüyoruz. Aksi takdirde, Samsung’un zaten mevcut olan Galaxy Z Fold 4 cihazından farkı olmayacaktır. 10 inç veya daha büyük bir ekran yeterli olacaktır.

Eğer böyle bir ürün bu yıl piyasaya sürülürse, muhtemelen Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti tarafından desteklenecek ve AMOLED ekran 120Hz yenileme hızına sahip olacaktır. Büyük bir kapasiteli pil ise cihazın uzun süre kullanım süresini sağlayacaktır.

Galaxy Z Tab Tasarımı

Galaxy Z Tab, üç katlamalı bir ekrana sahip olabilir ve cihazın bir tri-fold’u, bazı akıllı telefon özellikleri sağlamak için bir kapak ekranı gibi davranacak şekilde katlanmasına izin verecektir. Tamamen açıldığında, tablet ekranı Galaxy Z Fold 4’ün dikey yerleşiminden daha çok yatay olacaktır. 2021 yılında, Galaxy Z Fold Tab adlı üç ekranlı, iki menteşeli ve S Pen’i şarj etmek için tabletin çerçevesinde manyetik bir bağlantı noktası olan bir katlanabilir tabletin render’ları ortaya çıkmıştı.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

Büyük bir 10 inç veya daha büyük bir ekrana sahip bir katlanabilir Galaxy Z Tab cihazının, Galaxy Z Fold 4’ün 1.799 dolarlık maliyetiyle rekabet edebilecek ve hatta onu geçebilecek kadar yüksek bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Şirket, Apple’a karşı bir başlangıç avantajı sağlamak için bu yıl bir katlanabilir tableti piyasaya sürmeyi tercih ederdi. Apple’ın 2024’te bir katlanabilir iPad çıkaracağı söylentileri de var.

Galaxy Tab S9 Serisi

Samsung Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ ve Galaxy Tab S9 Ultra’nın 2023’ün ikinci yarısında tanıtılması bekleniyor.

SSS

Galaxy Z Tab ne zaman piyasaya sürülecek?

Henüz resmi bir çıkış tarihi açıklanmadı, ancak iddialara göre bu yıl piyasaya sürülebilir.

Galaxy Z Tab’in fiyatı ne kadar olacak?

Büyük bir 10 inç veya daha büyük bir ekrana sahip bir katlanabilir Galaxy Z Tab cihazının, Galaxy Z Fold 4’ün 1.799 dolarlık maliyetiyle rekabet edebilecek ve hatta onu geçebilecek kadar yüksek bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Galaxy Z Tab nasıl tasarlandı?

Galaxy Z Tab, üç katlamalı bir ekrana sahip ve cihazın bir tri-fold’u, bazı akıllı telefon özellikleri sağlamak için bir kapak ekranı gibi davranacak şekilde katlanmasına izin verecektir. Tamamen açıldığında, tablet ekranı Galaxy Z Fold 4’ün dikey yerleşiminden daha çok yatay olacaktır.

Galaxy Z Tab’in özellikleri nelerdir?

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, katlanabilir bir Galaxy Z Tab’in, Galaxy Z Fold 4’ü açtığınızda ortaya çıkan 7,6 inç ekranından çok daha büyük bir katlanabilir ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti destekliyor ve AMOLED ekran 120Hz yenileme hızına sahip olabilir.

Galaxy Z Tab ile birlikte hangi cihazlar tanıtılacak?

Galaxy Z Tab, yüksek kaliteli Galaxy Tab S9 serisi ile birlikte tanıtılacak.

Yorum yapın