“Windows 11’e gelen yeni özellik oyun tutkunlarını sevindirecek!”

Microsoft, Windows 11’in görev çubuğuna klasik özelliklerden bazılarını geri getirmek için çalışmalar yürütüyor. Şirket, daha önce görev çubuğuna sağ tıklandığında Görev Yöneticisini başlatma özelliğini ve sistem tepsisinde saniye gösterme özelliğini Windows 11’e eklemişti. Şimdi ise yıllardır olan ancak Windows 11’de bir anda ortadan kaybolan görev çubuğu özelliği geri getiriliyor. Eğer Windows 11 kullanıyorsanız görev çubuğundaki öğelerin her zaman birleşik olduğunu “Asla birleştirme” özelliğinin de ayarlarda olmadığını görmüşsünüzdür. Microsoft, görünüşe göre Windows 11’e bu “eski” özelliği getiriyor.

Bu özellikler, Görev Çubuğunda çalışan uygulamaların konumunu manuel olarak yöneten ve çalışan uygulamaların başlıklarını görmek isteyen kullanıcılar için oldukça önemli. Bu özellik halihazırda son Windows 11 Dev sürümünde test ediliyor ve yıl içinde resmi bir güncelleme ile son kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

Microsoft, bir süredir görev çubuğunu zenginleştirmeye çalışıyor. Firma, yapay zeka destekli Bing Sohbet özelliğini de görev çubuğundaki Arama sekmesine entegre etmeye çalışıyor. Şimdilik birkaç tık ile Bing’e erişilebilse de gelecekteki sürümlerde dahili sorgular yapılacak gibi duruyor.

Windows 11’in Dosya Gezgini’nde yeni bir sorun keşfedildi

Bu gelişmenin Windows 11 kullanıcıları tarafından olumlu karşılanması bekleniyor. Ancak, yeni özelliklerin yanı sıra Windows 11’de bazı sorunlar da ortaya çıkıyor. Son zamanlarda, Dosya Gezgini’nde bir hata tespit edildi ve Microsoft bu sorunu çözmek için çalışmalarına devam ediyor.

Microsoft, Windows 11’i kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için sürekli olarak güncellemeler yayınlıyor. Ancak, her güncelleme ile birlikte yeni sorunlar da ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle, Microsoft’un güncellemeleri daha dikkatli bir şekilde test etmesi ve sorunları gidermesi gerekiyor.

Yorum yapın