Twitter’a erişim sorunu yaşandı, Elon Musk açıkladı

Twitter Kullanıcıları “Kullanım Limiti Aşıldı” Hatasıyla Karşılaştı!

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılarına “kullanım limiti aşıldı” hatasıyla erişim sorunu yaşattı. Twitter’ın CEO’su Elon Musk, konuyla ilgili açıklama yaparak, “Doğrulanmış hesaplar günde 6000 tweet, doğrulanmamış hesaplar günde 600 tweet, yeni ve doğrulanmamış hesaplar ise günde 300 tweet görüntüleyebilecek.” dedi. Bu karara sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi.

Her gün milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı Twitter’da yaşanan erişim sorunu büyük bir sorun olarak görüldü. Birçok kullanıcı, “kullanım limiti aşıldı” uyarısıyla karşılaşarak hesaplarına erişim sağlayamadı. Twitter yetkilileri, kullanıcıların yoğun kullanım ve spam aktiviteleri nedeniyle böyle bir karar aldıklarını belirttiler.

Sosyal medya kullanıcıları Twitter’a erişim sorunu yaşarken, Twitter’ın CEO’su Elon Musk da konuyla ilgili açıklama yaptı. Musk, “Twitter’da geçici sınırlar uyguladık. Doğrulanmış hesaplar günde 6000 tweet, doğrulanmamış hesaplar günde 600 tweet, yeni ve doğrulanmamış hesaplar ise günde 300 tweet görüntüleyebilecek.” şeklinde konuştu.

Bu haberle ilgili sıkça sorulan sorular:

1. Twitter kullanıcıları neden “kullanım limiti aşıldı” hatasıyla karşılaştı?
Twitter yetkilileri, kullanıcıların yoğun kullanım ve spam aktiviteleri nedeniyle böyle bir karar aldıklarını belirtti. Bu nedenle kullanıcılar “kullanım limiti aşıldı” hatasıyla karşılaştı.

2. Elon Musk ne söyledi?
Twitter’ın CEO’su Elon Musk, “Doğrulanmış hesaplar günde 6000 tweet, doğrulanmamış hesaplar günde 600 tweet, yeni ve doğrulanmamış hesaplar ise günde 300 tweet görüntüleyebilecek.” açıklamasını yaptı.

3. Twitter kullanıcıları bu karara nasıl tepki gösterdi?
Twitter kullanıcıları, Twitter’ın aldığı karara büyük tepki göstererek kararın yanlış olduğunu belirttiler.

4. Kullanıcılar ne kadar süre boyunca hesaplarına erişim sağlayamayacaklar?
Twitter yetkilileri tarafından yapılan bir açıklama olmamakla birlikte, erişim sorununun geçici olduğu ve kısa sürede düzeleceği tahmin ediliyor.

Yorum yapın