WhatsApp Web için Telefon Numarası ile Giriş Yapma özelliği geliyor!

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısıyla en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda geliştirdiği yeni özelliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirketin geliştirdiği son özellik ise WhatsApp Web’e daha kolay bağlanmayı sağlayacak. Bu özellikle birlikte kullanıcılar artık telefon numarası ve şifre ile Web servisine giriş yapabilecekler.

Şu anda WhatsApp’ı tarayıcı üzerinden kullanmak için tek yöntem QR kod okutmak. Ancak WhatsApp’ın yeni güncellemesiyle birlikte başka bir yöntem daha kullanıma sunulacak. Yeşil Robot’un haberine göre WhatsApp, telefon numarası ve şifre ile Web servisine giriş yapma özelliğini test ediyor. Şu anda sadece Android beta kullanıcıları tarafından kullanılabilen bu özellik, QR kod kullanımını ortadan kaldırıyor.

Kullanıcılar WhatsApp Web üzerinden “Telefon Numarasıyla Bağlan” seçeneğine tıklayarak bu özelliği kullanabilecekler. Telefon üzerinden girilen kod sayesinde Web üzerinden erişim sağlanabilecek. Böylelikle QR kodsuz şekilde, sadece bir telefon numarası ile giriş yapmak mümkün olacak.

WhatsApp’ın Telefon Numarasıyla Bağlanma özelliğini kullanmak için beta kullanıcısı olmanız gerekiyor. Yeniliğin herkese ne zaman sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Tahminlere göre önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması bekleniyor.

WhatsApp kullanıcıları bu özelliği kullanmak için öncelikle WhatsApp Web’i açacaklar. Ardından “Telefon numarasıyla bağlantı kur” seçeneğine tıklayacaklar. WhatsApp hesabıyla ilişkili telefon numarasını girecekler ve telefonlarından WhatsApp uygulamasını açacaklar. Sağ üst köşedeki seçenekler (üç nokta) ikonuna tıkladıktan sonra “Bağlı cihazlar” seçeneğine girecekler. Cihaz bağlama işlemini tamamladıktan sonra Web’de gösterilen kodu metin alanına yazacaklar. Ve işte bu kadar!

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın yeni özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

***Güncellenen Haber***: Sonunda: WhatsApp, merakla beklenen özelliği test etmeye başladı!
WhatsApp’ın kullanıcı deneyimini yükseltmek için yeni Mesajları Filtreleme özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu özellikle birlikte kullanıcılar istedikleri mesajları filtreleyebilecekler.

Yorum yapın