Wilfried Zaha: Manchester United’da yaşadığı skandal olaylar ve çete lideri ağabeyiyle ilişkisi

Fildişi Sahilli futbolcu Wilfried Zaha, 2013 yılında Crystal Palace’tan Manchester United’a transfer oldu. Ancak, United ile sadece 4 maça çıkabildi ve takımdan gönderildi. Zaha, çıkan dedikoduları yalanlamış olsa da hala bu dedikoduya inananlar var. Zaha’nın menajerliğini yapan ağabeyi Herve ise bir çetenin liderlerinden biriydi ve çeşitli suçlardan sorumlu tutuluyordu. Zaha, çevresine yardım etme konusunda da aktifti ve kendi hayır kurumu ve futbol akademisiyle topluluk projelerine destek veriyordu. Zaha’nın idolü ise Didier Drogba’ydı ve onu her zaman kendisine rol model alıyordu. Ayrıca, Zaha’nın babası futbola olan yeteneğini fark edip onu çetelerden uzak tutmuştu.

Wilfried Zaha’nın Manchester United kariyeri David Moyes’un Lauren ile bitirdi
Wilfried Zaha, 2013 yılında 12 milyon Euro karşılığında Crystal Palace’tan Manchester United’a transfer oldu. Ancak, teknik direktör David Moyes’un kızıyla birlikte olduğu iddiaları nedeniyle takımdan gönderildi. Zaha, bu iddiaları yalanlamış olsa da hala inananlar bulunuyor.

Menajerliğini yapan ağabeyi çete lideriydi
Zaha’nın menajerliğini yapan ağabeyi Herve, London’un güneyinde faaliyet gösteren DSN adlı bir çetenin liderlerinden biriydi. Herve, çete savaşlarında ölümlere sebep olmuş ve sert suçlardan sorumlu tutulmuştu.

Gençleri kazanmak için rapçi Stormzy ile Croydon Kulübü’nü satın aldılar
Zaha ve rapçi Stormzy, Güney Londra’da bulunan AFC Croydon kulübünü satın alarak gençlere destek olmayı planlıyor. Bu sayede Afrika’dan gelen gençleri futbola kazandırmak istiyorlar.

Kariyeri boyunca maaşının en az yüzde 10’u hayır kurumlarına gitti
Zaha, kendi hayır kurumu ve futbol akademisi aracılığıyla topluluk projelerine destek veriyor. Maaşının en az yüzde 10’unu hayır kurumuna bağışlıyor ve gençlerin hayatına dokunuyor.

İdolu her zaman Didier Drogba oldu
Zaha için eski G.Saraylı Drogba ayrı bir yer tutuyor. Onu her zaman kendisine rol model alan Zaha, Drogba’nın sahadaki hakimiyetini büyük bir hayranlıkla takip etmiştir.

DSN, Londra’nın en sert çeteleri arasında ön saflarda yer alıyordu
Zaha’nın ağabeyi Herve’nin liderlik ettiği DSN çetesi, Londra’da ölümcül sonuçlara yol açan çatışmalarda yer alıyordu. Bu çete, suç ve şiddet olaylarına karışmış ve tehlikeli suç faaliyetleri gerçekleştirmişti.

Babası olmasaydı o da gangster olacaktı
Zaha’nın babası, onun futbola olan yeteneğini fark edip çetelerden uzak durmasını sağlamıştır. Babası, Zaha’nın futbol oynaması için ona sokağa çıkma yasağı koymuştur.

Sıkça Sorulan Sorular:
– Wilfried Zaha, neden Manchester United’dan gönderildi?
– Zaha’nın menajerliğini yapan ağabeyi kimdir?
– Zaha, hangi hayır kurumlarına destek veriyor?
– Zaha’nın idolü kimdir?
– DSN çetesi, ne tür suçlara karışmıştır?
– Zaha’nın babası, onu nasıl çetelerden uzak tutmuştur?

Yorum yapın