Çok Kolay Muhteşem Tığ İşi Motif Yapılışı Ve Birleştirme : “Kolayca Harika Tığ İşi Motifler Yapın ve Birleştirin” , fragmanı, bölüm tanıtımı

Çok Kolay Bir Tığ İşi Motif Yapılışı – Örgü, Knitting ve Crochet

Tığ işi örgü, knitting ve crochet tutkunları için çok kolay bir motif yapılışı videomuzu paylaşıyoruz. Bu motif ile battaniyeler, örtüler, kırlentler, yastıklar ve daha pek çok şey örebilirsiniz. Videoyu izleyerek adım adım yapılışını öğrenebilirsiniz. Ayrıca videoda motifleri nasıl birleştireceğinizi de gösterdik. Beğenirseniz çok mutlu oluruz. Şimdi adım adım yapılışına geçelim:

Başlangıç

Öncelikle tığınızı ve istediğiniz renkteki ipliği hazırlayın. Daha sonra aşağıdaki adımları takip ederek motifleri yapmaya başlayabilirsiniz.

1. Sıra

Tığınıza ipliği takın ve 6 zincir çekin. İlk zincirinizin başına bir ilmek yapın. Bu ilk ilmekle 6 zincirinizin ilk halkasını oluşturun. Bir sonraki zincire bir ilmek daha yapın. Bu işlemi tüm zincirler boyunca tekrarlayın. Sonunda toplamda 6 ilmek ve 6 zincir halkası elde etmiş olacaksınız.

2. Sıra

Yeni renkteki ipliğinizi tığınıza takın ve ilk zincir halkanıza 2 tane ilmek yapın. Daha sonra diğer tüm zincir halkalarına da 2 tane ilmek yapın. Sonunda toplamda 12 ilmek ve 6 zincir halkası elde etmiş olacaksınız.

3. Sıra

Yine aynı renkteki ipliğinizi tığınıza takın ve ilk zincir halkanıza 2 tane ilmek yapın. Daha sonra bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek, bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek, bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek yapın. Bu işlemi tüm zincir halkaları boyunca tekrarlayın. Sonunda toplamda 18 ilmek ve 6 zincir halkası elde etmiş olacaksınız.

4. Sıra

Yeni renkteki ipliğinizi tığınıza takın ve ilk zincir halkanıza 2 tane ilmek yapın. Daha sonra bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek, bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek, bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek, bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek yapın. Bu işlemi tüm zincir halkaları boyunca tekrarlayın. Sonunda toplamda 24 ilmek ve 6 zincir halkası elde etmiş olacaksınız.

5. Sıra

Yeni renkteki ipliğinizi tığınıza takın ve ilk zincir halkanıza 2 tane ilmek yapın. Daha sonra bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek, bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek, bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek, bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek, bir sonraki zincir halkasına 1 tane ilmek, sonraki zincir halkasına 2 tane ilmek yapın. Bu işlemi tüm zincir halkaları boyunca tekrarlayın. Sonunda toplamda 30 ilmek ve 6 zincir halkası elde etmiş olacaksınız.

6. Sıra

Yine aynı renkteki ipliğinizi tığınıza takın ve ilk zincir halkanıza 2 tane ilmek yapın. Daha sonra diğer tüm ilmeklere 1 tane ilmek yapın. Sonunda toplamda 30 ilmek ve 6 zincir halkası elde etmiş olacaksınız.

7. Sıra

Yeni renkteki ipliğinizi tığınıza takın ve ilk zincir halkanıza 2 tane ilmek yapın. Daha sonra diğer tüm ilmeklere 1 tane ilmek yapın. Sonunda toplamda 30 ilmek ve 6 zincir halkası elde etmiş olacaksınız.

Motifleri Birleştirme

Motiflerinizi birleştirmek için, uygun renkteki ipliği tığınıza takın ve motiflerinizi birbirine dikin. Bu işlemi yaparken dikkatli olun ve motiflerinizi doğru şekilde birleştirdiğinizden emin olun.

Ara Motif Yapılışı

Ara motif yapmak için, öncelikle tek bir motif örmeniz gerekiyor. Daha sonra, bu motifinizi birkaç kez tekrarlayarak ara motiflerinizi oluşturabilirsiniz.

Son Hali

Tüm motifleri birleştirdikten sonra son halini göreceksiniz. İsterseniz bu motifleri battaniye, örtü, kırlent, yastık gibi pek çok şeyde kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Bu motif için hangi tığ ve iplik kullanılmalıdır?

Motif için uygun tığ ve iplik seçimi, kişisel tercihlere göre değişebilir. Ancak, genellikle 3mm-4mm tığ ve orta kalınlıkta bir iplik tercih edilir.

2. Motifleri birleştirirken nelere dikkat edilmelidir?

Motifleri birleştirirken, dikkatli olun ve motifleri doğru şekilde birleştirdiğinizden emin olun. Ayrıca, uygun renkteki ipliği kullanarak motifleri birleştirin.

3. Bu motifle neler örebilirim?

Bu motifle battaniyeler, örtüler, kırlentler, yastıklar gibi pek çok şey örebilirsiniz.

4. Bu motifin yapılışı ne kadar zorluğundadır?

Bu motifin yapılışı oldukça kolaydır ve her seviyedeki örgü, knitting ve crochet tutkunu tarafından yapılabilir.

5. Videoda anlatılan motif sadece tek renk mi olmalıdır?

Hayır, motifinizi farklı renklerde yapabilirsiniz. Videoda sadece tek renk kullanıldı ancak istediğiniz renkleri kullanarak motifinizi örebilirsiniz.

knitting,crochet,Becerikli Kadın,Becerikli Kadın Örgü,The Skilled Women,Skilled Women Knitting,örgü,tığ işi,el işi,motif,desen,tunisian,crochet tutorial,how to crochet,how to crochet for beginners,kolay tığ işi,kolay el işleri,kolay motif yapımı,bebek battaniyesi,koltuk şalı,koltuk örtüsü

Yorum yapın