Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ı eleştirdi: Yüksek Divan Kurulu’na hakaret ediyor

Fenerbahçe camiasının merakla beklediği bir haber geldi! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında yapılan bir açıklama, camiayı karıştırdı. Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ın sözleriyle ilgili açıklama yaptı ve tartışmaları körükledi.

Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ın Sözcü Gazetesi’ndeki köşesindeki yazısının kendisiyle hiçbir ilgisi olmadığını belirtti. Uğur Dündar’ın yazısında, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kendisine engel çıkarmadığı için Aziz Yıldırım’ın “tehditlerine” maruz kaldığını ifade ettiği ve Tecahüli arif yaparak edebiyatımızda sık kullanılan bilmezlikten gelme sanatından faydalanmaya çalıştığını söyledi.

Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ın oturduğu makamın Fenerbahçe Başkanı’na zorluk çıkarabileceği bir yer olmadığını ve o makamın böyle bir kötülüğe alet edilemeyecek kadar da değerli ve kutsal olduğunu vurguladı. Ayrıca, Uğur Dündar’ın açıklamalarıyla hem Fenerbahçe Başkanı’na hem de Yüksek Divan Kurulu üyelerine hakaret ettiğini belirtti.

Aziz Yıldırım, basın toplantısında, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı’nın görevini gerektiği şekilde yerine getiremediğini, Fenerbahçe’nin genel kurul ortamına siyaset girmesine doğrudan vesile olduğunu ve seçilmeden önce kendilerinden destek isterken, talep ettikleri şekilde siyasetle arasına mesafe koymayacağı yönünde verdiği taahhütleri yerine getirmediğini ifade etti.

Uğur Dündar’ın yüksek divan seçimleri öncesinde hangi fikirlerle Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının desteğini istediği, o süreç boyunca hangi ruh halinde hareket ettiği, eylemleri, Sayın Ali Koç ve yönetimiyle ilgili düşünceleri, kendilerinin ona ne türde tavsiyelerde bulunduğu, seçildikten sonra Uğur Dündar’ın mevcut yönetim karşısında maruz kaldığı muamele ve bunu kendilerine hangi ifadelerle aktardığı konularında da bilgi verdi.

Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ın söylemleri ve eylemlerinin hem Sayın Ali Koç’a hem de Fenerbahçe’ye zarar verdiğini söyledi. Kendisini, daha önce askerliğiyle ilgili “Tweetler atmaya kalkarsam efsaneler kestane olur” sözleriyle tehdit ettiğini ve son mali genel kurulumuzun kaydını tekrar izlemesi gerektiğini söyledi. Son olarak, Uğur Dündar’ı Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı koltuğundan istifa etmeye davet etti.

Sıkça sorulan sorular:

1. Uğur Dündar’ın yazısında ne yazıyordu?
Uğur Dündar, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Aziz Yıldırım’ın “tehditlerine” maruz kaldığını ifade etmişti.

2. Aziz Yıldırım ne söyledi?
Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ın yazısının kendisiyle hiçbir ilgisi olmadığını ve o makamın böyle bir kötülüğe alet edilemeyecek kadar değerli ve kutsal olduğunu belirtti. Ayrıca, Uğur Dündar’ın söylemleri ve eylemlerinin hem Sayın Ali Koç’a hem de Fenerbahçe’ye zarar verdiğini söyledi.

3. Uğur Dündar’ın Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı koltuğundan istifa etmesi söz konusu mu?
Aziz Yıldırım, Uğur Dündar’ı Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı koltuğundan istifa etmeye davet etti.

Yorum yapın