Elon Musk, yeniden dünyanın en zengini oldu

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, lüks tüketim ürünleri grubu LVMH’nin Başkanı Bernard Arnault’yu geride bırakarak “dünyanın en zengini” ünvanının yeniden sahibi oldu. Forbes dergisinin dünyanın en zenginlerine yer verdiği listeye göre, Musk’ın net serveti yerel saatle öğlen itibarıyla yüzde 1,75 artarak 240,7 milyar dolara çıktı. Değerlemedeki artışta Tesla hisselerinin yüzde 2,5’ten fazla artması etkili oldu. Louis Vuitton, Christian Dior ve Tiffany’nin sahibi olan lüks eşya devi LVMH’nin Başkanı Arnault’nun serveti ise yüzde 1’den fazla düşüşle 234,9 milyar dolara geriledi. Böylelikle Musk, Arnault’yu geride bırakarak dünyanın en zenginleri listesinde yeniden ilk sıraya yerleşti. Jeff Bezos ise 151,9 milyar dolarlık servetiyle üçüncü sırada yer aldı. Bill Gates’in serveti 120,6 milyar dolardır. Larry Ellison 148,1 milyar dolar, Bill Gates 120,6 milyar dolar ve Warren Buffet 117,3 milyar dolar servetiyle listede yer almaktadır. Geçen yıl Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Musk, dün şirketin logosunu değiştirmişti.

Elon Musk, yeniden dünyanın en zengini oldu
Elon Musk, lüks tüketim ürünleri grubu LVMH’nin Başkanı Bernard Arnault’u geride bırakarak “dünyanın en zengini” ünvanının yeniden sahibi oldu. Forbes dergisinin dünyanın en zenginlerine yer verdiği listeye göre, Musk’ın net serveti yerel saatle öğlen itibarıyla yüzde 1,75 artarak 240,7 milyar dolara çıktı. Değerlemedeki artışta Tesla hisselerinin yüzde 2,5’ten fazla artması etkili oldu.
Elon Musk, dünyanın en zenginleri listesinde yeniden ilk sıraya yerleşti mi?
Evet, Elon Musk, lüks tüketim ürünleri grubu LVMH’nin Başkanı Bernard Arnault’u geride bırakarak dünyanın en zenginleri listesinde yeniden ilk sıraya yerleşti.
Elon Musk’ın serveti ne kadar?
Elon Musk’ın serveti yerel saatle öğlen itibarıyla yüzde 1,75 artarak 240,7 milyar dolara çıktı.
Elon Musk hangi şirketlerin CEO’su?
Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in CEO’sudur.
Elon Musk hangi şirketin logosunu değiştirdi?
Elon Musk, Twitter’ın logosunu değiştirdi.

Yorum yapın