Hindistan’da Oppenheimer’ın Seks Sahnesi Olay Yarattı!

Christopher Nolan’ın merakla beklenen “Oppenheimer” filmi nihayet geçtiğimiz hafta sonu izleyicilerle buluştu ve dünya çapında 174 milyon dolar kazanarak gişede büyük bir açılış hasılatına imza attı.

Filmin konusu, Robert Oppenheimer (Cillian Murphy) ve Jean Tatlock (Florence Pugh) arasındaki aşkı yansıtmaktadır. Bu aşkı anlatmak için Nolan, filme 18 yaş sınırı getirilmesine neden olan bazı sahneler eklemiştir. Bu sahneler, film daha vizyona girmeden önce tartışmalara ve merak uyandırmıştır.

Ancak, filmde yer alan Bhagavad Gita’nın Hindistan’daki izleyicileri rahatsız ettiği ortaya çıkmıştır. Hindistan’ın bilgi ve yayın bakanı Anurag Thakur, bu sahnenin filmden çıkarılmasını talep etmiştir.

Bhagavad Gita, Doğu bilgeliğinin önemli kaynaklarından biri olarak kabul edilir. Mahabarata destanının bir bölümü olan bu kitabın, tarih boyunca filozofları etkilediği bilinmektedir.

Filmin söz konusu sahnesinde, Jean Tatlock cinsel ilişki sırasında Bhagavad Gita’yı eline alarak Oppenheimer’dan okumasını ister. Oppenheimer ise ilişki sırasında ünlü alıntısını yapar: “Ben ölüm oldum, dünyaların yok edicisi.”

“Oppenheimer” filmi, yönetmen Christopher Nolan’ın imzasını taşıyor ve sinema eleştirmenlerinden ve izleyicilerden olumlu eleştiriler almıştır. Ancak, bazı izleyicileri rahatsız eden içerikleri nedeniyle eleştirilmektedir.

Filmin konusu ve karakterleri oldukça etkileyici ve derinlikli bir şekilde işlenmiştir. Oyunculuk performansları da oldukça başarılıdır. Yönetmenlik ve kurgu da filmin akıcılığını ve heyecanını artırmıştır.

Filmdeki müzikler, sinematografi ve prodüksiyon tasarımı da dikkat çekicidir. Özellikle özel efektlerin ve kurgunun başarılı bir şekilde kullanılması, seyirciyi filme daha da bağlamaktadır.

Film, bir savaşın yıkıcı etkilerini ve insanların çaresizliklerini anlatmasıyla duygusal bir etki yaratmaktadır. Hikayenin anlatımı ve karakterlerin iç dünyalarının derinliği, seyirciyi düşündürmekte ve duygusal bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Ancak, filmdeki bazı sahnelerin gereksiz uzun olduğunu ve tempoyu düşürdüğünü söylemek de mümkündür. Bazı izleyiciler için bu durum filmi sıkıcı hale getirebilir.

Sonuç olarak, “Oppenheimer” filmi, yönetmen Christopher Nolan’ın yeteneklerini ve sinematik vizyonunu bir kez daha sergilediği etkileyici bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Filmin derinlikli hikayesi, etkileyici oyunculuk performansları ve teknik anlamda başarılı yapım öğeleri, seyirciyi içine çeken bir deneyim sunmaktadır. Ancak, bazı izleyicileri rahatsız eden içerikleri ve bazı sıkıcı sahneleri göz ardı etmek mümkün değildir.

Yorum yapın