Korku filmlerinin usta yönetmeni James Wan ve ünlü yazar Stephen King’in buluşması hayranlarını heyecanlandırdı. Yapımcılığını Wan’ın üstleneceği ve King’in aynı adlı kısa öyküsünden uyarlanacak olan The Monkey filmi için meraklı bekleyiş başladı. Korku türünün iki dev isminin bir araya gelmesiyle ortaya çıkacak olan film, sinemaseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak gibi görünüyor.

James Wan, korku filmi denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri. Yönetmen ve yapımcı olarak beyaz perdeye taşıdığı ikonik seriler Testere, Ruhlar Bölgesi ve Korku Seansı ile korku sinemasına yeni bir soluk getirdi. Şimdi de Stephen King’in kısa hikayesi “The Monkey”yi uyarlıyor.

Filmin başrolünde Theo James yer alıyor. HBO’nun ödüllü dizisi The White Lotus’un ikinci sezonuyla büyük beğeni toplayan James, bu kez korku filminin başrolünde izleyici karşısına çıkıyor. Yönetmen koltuğunda ise Osgood Perkins oturuyor.

Stephen King’in hikayesi, ikiz kardeşler Hal ve Bill’in, tavan arasında babalarının eski maymun oyuncağını keşfetmesiyle başlıyor. Kardeşler oyuncağı bulduktan sonra etraflarında bir dizi korkunç ölüm meydana gelmeye başlıyor. Maymunu bir kenara atıp taşınmaya karar verirler ve yıllar geçtikçe birbirlerinden uzaklaşarak hayatlarına devam ediyorlar. Ancak gizemli ölümler yeniden başladığında ikiz kardeşler, yakınlarındaki herkesin hayatını almadan önce maymunu sonsuza dek yok etmenin bir yolunu bulmak için yeniden bir araya gelmek zorunda kalıyorlar.

James Wan, Stephen King’in korku türünün vaftiz babası olduğunu söylüyor. Yönetmen filmle ilgili olarak, “Stephen King’in hikayelerinden birini hayata geçirmek rüya gibi. The Monkey, basit, ikonik ve inanılmaz derecede pazarlanabilir olmasıyla kişisel favorim. Ve bunu hayata geçirmek için Osgood gibi vizyoner ve sıkı bir tür hayranından daha iyi birini hayal edemiyorum.” ifadelerini kullanıyor.

The Monkey, korku sinemasına yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Heyecanla bekliyoruz.

Yorum yapın