Korkunun Doruklarına Çıkaracak 10 Yeniden Çekilmeyi Hak Eden Korku Filmi

2000’li Yılların Yeniden Çekilmeyi Hak Eden Korku Filmleri

Korku filmleri, sinema tarihinde her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. 2000’li yıllar, korku filmleri açısından oldukça verimli bir dönemdi. Bu dönemde çekilen bazı filmler hala popülerliğini korurken bazıları ise unutulup gitmiştir. Son yıllarda korku filmlerinin yeniden yükselişe geçmesiyle, pek çok eski korku serisi canlandırıldı, filmler yeniden çekildi veya hikayeler yeniden başlatıldı ve izleyicilerle buluştu.

Bu galerimizde, 2000’li yılların yeniden çekilmeyi hak eden 10 korku filmine bir göz atacağız.

Davetsiz (2009)

Karanlık Sırlar adlı Güney Kore filminin yeniden çevrimi olan Davetsiz, annesini evlerinde çıkan bir yangında kaybetmesinin ardından intihara teşebbüs eden Anna’nın eve geri dönmesiyle başlayan olayları anlatıyor. Anna ve kız kardeşi Alex’e göre annelerinin ölümünden babalarının yeni eşi sorumludur. Kızlar bu çatışmayla mücadele ederken, Anna annesinin ölüm anını tekrar tekrar yaşamaya devam eder. Hem korku ögeleri hem de şok edici sonuyla Davetsiz günümüz bakış açısından yeniden çekilip izleyicileri etkileyebilecek bir film.

Ziyaretçiler (2008)

2000’li yılların en korkunç filmlerinden biri olan Ziyaretçiler aslında 2018’de Johannes Roberts tarafından “The Strangers: Prey at Night” adıyla yeniden çekildi ama hikaye tamamen aynı değildi. Orijinal film, ilişkileri çıkmaza giren bir çifti takip ediyor. Kristen (Liv Tyler), James’in (Scott Speedman) evlilik teklifini kabul etmez, ancak çift geceyi James’in ailesinin yazlık evinde geçirmek zorundadır. Birden ortaya çıkan maskeli kişilerin işkenceleriyle romantik başlayan bu gece tam anlamıyla kabusa döner. Ziyaretçilerin hikayesi yeniden ele alınmayı kesinlikle hak ediyor.

Ölümün Sesi (2008)

2003 tarihli Japon korku filmi “Cevapsız Arama”nın yeniden çevrimi olan Ölümün Sesi cep telefonları ninni benzeri tuhaf bir melodiyle çaldıktan sonra kimliği belirsiz kişilerden sesli mesajlar alan kolej öğrencilerini takip ediyor. O dönemde hafızalara kazınan melodiyle hatırlanan film oldukça karanlık bir sona sahipti. Günümüzün gelişen teknolojisiyle birlikte yeniden ele alınabilecek bu film hikayesini daha da ilginç kılabilir.

Resimdeki Hayalet (2008)

Evli bir çift olan Ben (Joshua Jackson) ve Jane (Rachel Taylor), Ben’in fotoğrafçılık kariyeri için Japonya’ya taşınır. Ancak buradaki yeni hayatları kazayla öldürdükleir bir kadından sonra hiç de bekledikleri gibi gitmez. Kadın kazadan hemen sonra ortadan kaybolmuştur ve sonrasında gizemli bir şekilde Ben’in fotoğraflarında ortaya çıkmaya başlar. Jane’in tamamen habersiz olduğu bu kişi aslında Ben’in geçmişinden gelmektedir. Genellikle olumsuz eleştiriler ve düşük puanlar alan film yeniden uyarlanırsa, kadınların birbirini kollaması gibi güçlü temalarla bugünün korku filmi atmosferine oldukça yakışan bir yapım olacaktır.

Halka (2002)

Hideo Nakata imzalı, 1998 tarihli Japon korku filmi “Ringu”dan uyarlanan film 2000’li yıllarda oldukça popülerdi ancak popüler kültürdeki etkisi giderek söndü. Yüzünü kapatan uzun saçlarıyla televizyondan dışarıya tırmanan Samara’yla hala hafızalarda olan film, izleyen herkesin ölümüne yol açan bir video kasetin yarattığı dehşeti anlatıyor. Korku sineması eskiye bakmaya devam ederken, genç neslin yeni korku kraliçeleri Jenna Ortega ve Mia Goth gibi isimlerle birlikte Halka filmi de yeniden yorumlanabilir.

Garez (2004)

Garez de tıpkı Halka gibi bir Japon filminden uyarlandı ve 2020’de reboot olarak aynı adla yeniden çekildi. Ancak bu film hikayesini ve odağını büyük ölçüde değiştirdi. Orijinal film Tokyo’da yaşayan ve doğaüstü bir lanete maruz kalan Amerikalı bir hemşireyi konu alıyor. Basit ve geleneksel bir hikayesi olması Garez’i her daim geçerli bir korku filmi yapıyor.

Molly Hartley’nin Laneti (2008)

O zamanlar rol aldığı “Gossip Girl” ile oldukça popüler olan Chase Crawford’ın rol aldığı film izleyicilerden ve eleştirmenlerden geçer not alamadı. Ancak karanlık konusu günümüzün popüler genç oyuncularıyla birleşirse ortaya bugünün izleyiciler

Yorum yapın