Nicolas Cage, Superman Rolüne Geri Dönüyor! İşte Detaylar

Nicolas Cage’in başrolünde yer aldığı bir Superman filmi 1990’larda hayata geçirilememiş olsa da aktör, yaz başında vizyona giren DC Comics uyarlaması “The Flash”ta kısa bir sahnede Superman olarak izleyici karşısına çıktı. Bu inanılmaz fırsat, filmdeki çoklu evrenlerin çökmesiyle gerçekleşti. Cage, yıllar sonra Superman olarak beyaz perdede yer almasını “tatmin edici” olarak tanımladı. O bakış bile, belirli bir karakteri sonunda ekranda görmek duygusuyla doluydu. Ancak Cage, bu sahnenin çok hızlı olduğunu da belirtti.

Cage, Superman’i canlandırma fırsatı olsaydı karakteri nasıl yorumlayacağına da değindi ve hayranlarına “City of Angels” filmini izlemelerini önerdi. 1997 yapımı bu filmde Cage, dünyadaki bir kadına aşık olan bir meleği canlandırıyor. Cage, Clark Kent’i melek karakteri üzerinden tanımlayarak, Kal-El’in duyarlılığı, iyiliği, kırılganlığı ve diğer duygularını da vurguladı. Bu performansıyla, Clark Kent’in daha eğlenceli olabileceği bir ton yaratırken, Kal-El’in meleksi ve korkutucu yanlarını da ortaya koyduğunu söyledi.

Nicolas Cage’in Superman’i oynama ihtimali, Tim Burton’ın başarılı Batman filmlerinin ardından 1998’de Superman’e odaklanmasıyla ortaya çıktı. Kevin Smith, “Superman Lives” adlı filmin senaryosunu yazdı ancak Warner Bros., filmi iptal etmek zorunda kaldı. Bu projenin en tartışmalı noktalarından biri, yapımcı Jon Peters’ın Superman’in dev bir örümcekle savaşması fikriydi. Smith, yapımcının isteği üzerine senaryoya örümcek karakterini eklemek zorunda kaldı. “The Flash” filmindeki sahnede, Barry Allen, Cage’in Superman’ini dev bir örümcekle savaşırken görmesi, bu iptal edilen film için bir gönderme niteliği taşıyordu.

Nicolas Cage’in Superman rolüne hayat vermesi beklenen ancak gerçekleşmeyen bu film, “The Flash”taki kısa sahneyle hatırlanacak. Cage’in duygusal ve etkileyici performansı, Superman karakterinin hayranlarına verdiği tatmini hissettiriyor. Bu sahne, geçmişte hayalini kurduğumuz bir projenin gerçeğe dönüşmesini simgeliyor. Ancak ne yazık ki, bu an çok hızlı geçiyor ve izleyicilerin tadını çıkarmak için daha fazla zaman verilmeliydi. Nicolas Cage’in Superman’i canlandırma potansiyeli hakkında daha fazla fikir edinmek isteyenler için ise “City of Angels” filmini izlemelerini öneriyorum. Bu filmdeki performansı, Cage’in Superman karakteri için ne yapabileceğini görmek adına harika bir referans niteliği taşıyor.

Yorum yapın