Halk Ekmek AŞ Ürünlerine Zam Yaptı

Halk Ekmek AŞ tarafından üretilen ürünlerin fiyatında değişiklik yapıldı. Normal ekmeğin fiyatı 3 liradan 5 liraya, kepekli ekmek 3 liradan 5 liraya, organik tam buğday ekmeği 17 liradan 25 liraya, tam buğday ekmeği 14 liradan 20 liraya, çok tahıllı ekmek 17 liradan 22,5 liraya, çavdarlı ekmek 14 liradan 20 liraya, ruşeymli ekmek 15 liradan 20 liraya, tost ekmeği 17,5 liradan 20 liraya, kepekli tost ekmeği 17,5 liradan 20 liraya, hamburger ekmeği 14,5 liradan 18,5 liraya ve sandviç ekmeği 14,5 liradan 18,5 liraya yükseldi. Halk Ekmek’te normal ve kepekli ekmeğe yapılan zam yarından itibaren geçerli olacakken, diğer ürünlere yapılan zammın cuma gününden itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Haberde önemli olan noktalar, Halk Ekmek AŞ’nin ürün fiyatlarına yaptığı zam ve zam oranlarıdır. Normal ekmeğin fiyatı yüzde 66,6 oranında artışla 3 liradan 5 liraya çıkarken, diğer ürünlerin fiyatları da farklı oranlarda yükselmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular:
1. Hangi ürünlerin fiyatı arttı?
– Normal ekmek, kepekli ekmek, organik tam buğday ekmeği, tam buğday ekmeği, çok tahıllı ekmek, çavdarlı ekmek, ruşeymli ekmek, tost ekmeği, kepekli tost ekmeği, hamburger ekmeği ve sandviç ekmeği fiyatları artmıştır.

2. Zam oranları ne kadar?
– Normal ekmeğin fiyatı yüzde 66,6 oranında artmıştır. Diğer ürünlerin zam oranları farklıdır.

3. Zam ne zaman yürürlüğe girecek?
– Normal ve kepekli ekmeğe yapılan zam yarından itibaren geçerli olacak, diğer ürünlere yapılan zam ise cuma gününden itibaren geçerli olacaktır.

Yorum yapın