İzmir’de Lüks Sitede Büyük Yangın Çıktı, İbrahim Tatlıses’in de Evi Vardı

İzmir’in Narlıdere ilçesinde bulunan lüks bir sitede, saat 22.30 sıralarında henüz sebebi bilinmeyen bir yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek, lüks binayı tamamen sardı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, alevlerin gökyüzünü aydınlattığı yangına müdahale etti. Çevredeki binalarda oturanlar önlem amaçlı evlerini terk ederken, yanan siteden zaman zaman patlama sesleri duyuldu. Söndürme çalışmaları sürdürülüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yangınla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İzmir Narlıdere’de bir sitede meydana gelen ve kontrol altına alma çalışmaları devam eden yangından 7 vatandaşımız etkilenmiştir. 6 kişi dumana maruz kalmış, bir kişinin ayağında burkulma olmuştur. Gerekli tıbbi müdahaleler yapılmıştır, her birinin durumu iyidir. Olay yerine toplam 70 sağlık görevlisi; 20 adet 112 ambulansı, 2 UMKE Timi görevlendirildi. İzmir’e geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah benzer tüm olaylardan korusun” ifadelerini kullandı.

Yangına helikopterle havadan müdahale ediliyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, CNN Türk’e yaptığı açıklamada can kaybının olmadığını vurgulayarak “Yangın kaynaklı yaralı yok. Yangının sebebi henüz bilinmiyor. Elektrik kontağından çıkma ihtimali var. Site görevlilerinin ilk tespit ettiğine göre lokal bir alanda çıkmış yangın. Onlar söndürmeye çalıştığı sırada parlamış. Bölgede doğal gaz yok zaten. Kesin bilgi yarın yapılacak tekliklerle çıkacak” dedi.

Yangın hızlı yayılmasına da değinen Köşger “Sert bir rüzgar vardı. Hem dış cephe kaplaması hem de balkon ahşap. Bunların yangının hızını artırdığını değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

AFAD, Twitter’dan yaptığı açıklamada “İzmir ilimizin Narlıdere ilçesinde bulunan bir sitede devam eden yangına itfaiye ekipleri, AFAD, Orman Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü toma ekipleri tarafından müdahale edilmektedir. An itibarıyla herhangi bir yaralı ve can kaybı bilgisi bulunmamaktadır. Olaydan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Gelişmeleri takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in de evi olay yerinde bulunuyordu. Tatlıses, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda komşularına geçmiş dileğinde bulundu.

Sıkça Sorulan Sorular:

– Yangın ne zaman çıktı?
Yangın, saat 22.30 sıralarında çıktı.

– Yangının nedeni ne?
Yangının nedeni henüz bilinmiyor, elektrik kontağından çıkma ihtimali var.

– Yangında can kaybı var mı?
Can kaybı yok, 7 vatandaşımız etkilendi.

– Yangın söndürüldü mü?
Yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.

– Kimler müdahale ediyor?
Yangına itfaiye ekipleri, AFAD, Orman Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü toma ekipleri tarafından müdahale ediliyor.

– İbrahim Tatlıses’in evi de yangından etkilendi mi?
Evet, İbrahim Tatlıses’in evi de yangın sırasında sitede bulunuyordu.

Yorum yapın