LGS 2. Nakil Sonuçları Açıklandı, İşte Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayın!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarını duyurdu. Bakanlık, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, LGS kapsamında yerleştirmeye esas nakil sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinden açıklandığını belirtti.

Bugün açıklanan sonuçlara göre, LGS kapsamında ikinci nakil tercih başvuruları 31 Temmuz ile 4 Ağustos tarihleri arasında alındı. Sonuç duyurusunda ise “LGS Kapsamında Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçları Açıklandı” denildi.

Öğrencilerin sonuçları öğrenmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesine gitmeleri gerekiyor. Sonuçlar için buraya tıklayabilirsiniz.

Ancak, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler ve boş kalan kontenjanlar için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları tarafından başvurular 8-16 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Yatılılık başvuruları ise okul ve kurumlar tarafından 22-25 Ağustos tarihleri arasında kabul edilecek. Yatılılık yerleştirme sonuçları ise 31 Ağustos’ta ilan edilecek.

– LGS kapsamında ikinci nakil sonuçları açıklandı.
– Sonuçları öğrenmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
– Hiçbir yere yerleşemeyen öğrencilerin durumu ve boş kalan kontenjanlar için başvurular alınacak.
– Yatılılık başvuruları ve yerleştirme sonuçları hakkında bilgi verildi.

Yorum yapın