MasterChef Türkiye 2021 sezonu yarışmacılarından Hamza Mercimek, yarışmadan elendikten sonra böbrek yetmezliği yaşamıştı. Hamza, kardeşinin böbreğini aldıktan sonra iyileşti ve MasterChef All Star 2023’te yer almaya hak kazanan ilk yarışmacı oldu. Programda yapılan yarışmada en iyi yaratıcı tabağı hazırlayan isim ise Sergen Özgen oldu. MasterChef All Star’ın ana kadrosunda 2018-2019 sezonundan Güzide Mertcan, Suna Aydın, Eda Karabulut, Batuhan Bayır, Rıfat Yurttaş ve 2020 sezonundan Sefa Okyay Kılıç, Tanya Kilitkayalı, Esra Tokelli, Eray Aksungur, Berker Başmanav yer alıyor.

MasterChef yarışmasının 2021 sezonunda yer alan ve sağlık sorunları yaşayan Hamza Mercimek, programdan ayrıldıktan sonra sağlık sorunlarıyla mücadele etti. Geçtiğimiz günlerde MasterChef All Star programında Hamza, görüntülü olarak programa katılarak sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Hamza, iki ay önce yan ağrılarından dolayı acile gittiğinde böbreklerinin iflas ettiğini öğrendiğini ve şu an haftanın üç günü diyaliz tedavisi aldığını söyledi. Ancak annesinin kendisine böbreğini vereceğini belirterek ameliyat hazırlıklarına başladıklarını ifade etti. Hamza’nın sözleri karşısında duygulanan şefler ve yarışmacılar gözyaşlarına hakim olamadı.

MasterChef All Star programında yarışmacılar, yuvalama çorbası hazırlamak için yarıştılar. En beğenilen tabağı hazırlayarak yaratıcılık etabına geçen isimler Milhan Erdem, Azize Polat, Fatma Polat, Dilara Başaran, Burcu Önal, Tahsin Küçük, Sergen Özgen ve Araz Aknam oldu. Yaratıcılık etabında ise yarışmacılar krem peynir ve balzamik kullanarak tatlı bir tabak hazırlamaları istendi. Sergen Özgen, en iyi tabağı hazırlayarak MasterChef Türkiye All Star’ın ana kadrosuna girmeye hak kazandı.

MasterChef All Star programı, MasterChef 2021 sezonunda yarışan 17 isim arasından ana kadroya giren ilk ismin belli olmasıyla heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Ana kadroda yer alan yarışmacılar arasında Güzide Mertcan, Suna Aydın, Eda Karabulut, Batuhan Bayır, Rıfat Yurttaş, Sefa Okyay Kılıç, Tanya Kilitkayalı, Esra Tokelli, Eray Aksungur, Berker Başmanav gibi isimler yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular:
– Hamza Mercimek’in sağlık durumu nasıl?
Hamza Mercimek, haftanın üç günü diyaliz tedavisi alıyor. Ancak annesinin kendisine böbreğini vereceğini belirterek ameliyat hazırlıklarına başladıklarını ifade etti.

– MasterChef All Star programında yarışmacılar ne yapacak?
MasterChef All Star programında yarışmacılar, önce yuvalama çorbası hazırlayıp daha sonra yaratıcılık etabında krem peynir ve balzamik kullanarak tatlı bir tabak hazırlayacaklar.

– Ana kadroya giren ilk yarışmacı kim oldu?
MasterChef 2021 sezonunda yarışan ve sağlık sorunları nedeniyle programdan ayrılan Hamza Mercimek’in yer aldığı MasterChef All Star programında, en iyi tabağı hazırlayarak ana kadroya giren ilk yarışmacı Sergen Özgen oldu.

Yorum yapın