Pençe-Kilit Operasyonu’nda 5 asker şehit oldu

Son dakika haberi! Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu 2 askerimizin şehit olduğunu ve 3 askerimizin yaralandığını duyurdu. Hastaneye kaldırılan yaralı askerlerden Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale, Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ maalesef kurtarılamadı. Bu olayla birlikte operasyonda şehit sayısı 5’e yükseldi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, saldırıda yaralanan askerlerimize yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştükleri belirtildi. Operasyonlar bölgede hala devam etmektedir. Bu acı olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. Yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular:
– Pençe-Kilit Operasyonu nedir?
Pençe-Kilit Operasyonu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirdiği bir askeri operasyondur. Bu operasyon, bölücü terör örgütüne karşı yapılan mücadele kapsamında gerçekleştirilmektedir.

– Operasyonda kaç askerimiz şehit oldu?
Bu saldırı sonucunda 2 askerimiz şehit olmuştur.

– Operasyonda kaç askerimiz yaralandı?
Bu saldırıda 3 askerimiz yaralanmıştır.

– Yaralanan askerlerimizden kaçı kurtarılamadı?
Yaralanan askerlerimizden Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale, Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ maalesef kurtarılamadı.

– Operasyonda kaç şehidimiz oldu?
Bu saldırıyla birlikte operasyonda şehit sayısı 5’e yükselmiştir.

– Operasyonlar ne durumda?
Operasyonlar bölgede hala devam etmektedir.

Yorum yapın