14 En İyi Oyun Kulaklıkları (2023): Kablolu, Kablosuz, Switch, PC, Xbox, PS5 ve PS4 için

Ses kalitesi:

Belirtmeye gerek olmadığı gibi, bir kulaklık ne kadar iyi ses çıkaracağını bir özellik sayfasından okuyarak anlayamazsınız. İyi bir stereo kulaklık, kötü yapılmış 7.1 Dolby Atmos surround sesli bir setten daha iyi ses çıkarabilir. Gerçek hayatta bir kulaklığın performansını anlamak için yorumları kontrol edin.

Surround ses seçenekleri:

Modern kulaklıklar, Dolby Atmos for Headphones veya DTS:X gibi sistemlerle kulaklıklarda surround sesi yeniden oluşturma veya simüle etme konusunda çok iyi hale geldi. Bu sistemler, bir düşmanın nereden ateş ettiğini tam olarak duymak istediğiniz oyunlarda özellikle etkilidir. Surround sesi açıp kapatabileceğinizden emin olun.

Konfor:

Bu başka bir öznel kategori, ancak saatlerce oyun oynarken bir kulaklık takıyorsanız, acıtmaması önemlidir. Şakaklarınıza baskı yapan ağır bir kulaklık bir süre sonra baş ağrısı yapabilir. Ayarlanabilir, ergonomik tasarımlara, bol yastıklamaya ve genellikle hafif kulaklıklara sahip olan kulaklıkları arayın.

Ayarlanabilir boom mikrofon:

Kulaklığınızı çevrimiçi oyun için kullanmayı planlıyorsanız, iyi bir mikrofon önemlidir. Birçok kulaklık, ağzınızın önünde konumlandırılabilen boom mikrofonları ile birlikte gelir. Bazıları çıkarılabilirken, diğerleri kullanılmadığında basitçe döndürülebilir veya eğilebilir. İhtiyacınız olan türü aldığınızdan emin olun.

Görünür mikrofon sessizleştirme ve gösterge LED’leri:

Takım arkadaşlarınızla özel konuşmalarınızı yanlışlıkla paylaşmamanız için ses yayınladığınızı ne zaman bildiğiniz önemlidir. Bazı mikrofonlar yukarı doğru çevirdiğinizde otomatik olarak sessizleşirken, diğerleri özel bir sessizleştirme düğmesi kullanır. Özellikle faydalı olan kırmızı LED’ler içeren kulaklıkları seviyoruz, böylece sessizleştirildiğinizde hangi durumda olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Sesinizi duyabileceğiniz mikrofon izleme:

Takım arkadaşlarınızın size nasıl seslendiğini ve oynarken bağırmıyormuş gibi ses çıkarmak istiyorsanız, mikrofon izleme, kendi sesinizi kulaklıklarınız aracılığıyla duymanızı sağlayan bir özelliktir. Optimal olarak, sesini ayarlayabilirsiniz. Bir podcast veya radyo talk show dinlediğinizde, muhtemelen bu kişiler kendilerini ve diğerlerini duyabilmek için bir mikrofon izleme şekli kullanıyorlar.

Equalizer (EQ) ve özelleştirme araçları:

Oyunlar, filmler ve TV programları farklı şekilde karıştırılır ve dinlediğinizde ses sinyalinin farklı yönlerini vurgulamak isteyebilirsiniz. Özel EQ ön ayarları, bir film izlemekle bir oyun oynamak arasında farklı dengeleme ayarları belirlemenizi veya hatta oyun bazında farklı dengeleme ayarları belirlemenizi sağlar.

Yorum yapın