“iPadOS 17’ye Veda Eden Modeller!”

Apple’ın yıllık geliştirici konferansına sayılı haftalar kala, etkinlikte tanıtılacak ürünler ve servisler hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. Güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiye göre, Apple, hangi iPad modellerini iPadOS 17 ile güncellemeyeceğini belirledi.

iOS 13 ve iOS 14 hakkında doğru iddialar ortaya atan iPhonesoft, yeni gönderisi ile iPadOS 17 hakkında önemli bir detay paylaştı. WWDC 2023’te resmen tanıtılacak olan ve desteklenen iPad modellerine birçok yenilik sunacak olan iPadOS 17 ile Apple, bazı iPad modellere güncelleme sunmayı bırakacak.

5.nesil iPad, 9.7 inç iPad Pro (1.nesil), ve 12.9 inç iPad Pro (1.nesil) modelleri, iPadOS 17 güncellemesi almayacaklar. Ancak, 3.nesil iPad Air ve sonrası, 6.nesil iPad ve sonrası, 5.nesil iPad mini ve sonrası, 2017 model iPad Pro ve sonrası ve 2017 sonrası birçok iPad modeli yeni güncellemeye kavuşacak.

Yeni nesil özelliklerin muhtemelen yalnızca üst seviye modeller için sunulacağı düşünülüyor. iPadOS 17, haziran ayında resmen tanıtılacak ve muhtemelen sonbahar aylarında stabil sürümüne kavuşacak.

Yorum yapın