Android 14’te Google Tasarım Ekibi’nin Cesur ve Canlı Renkleri Ortaya Çıkıyor!

Android 14’te Daha Canlı Renkler: “Fidelity” Tasarım Dilinde

Google Tasarım ekibi tarafından oluşturulan bir video, Android 14’teki Material You tasarım dilinde daha cesur renk seçeneklerini ortaya koyuyor. Bu yeni görünüm Google içinde “Fidelity” olarak biliniyor. 9to5Google’a göre, daha cesur renkler henüz Android 14’te mevcut değil, ancak Android’in duvar kağıdınızdan aldığı canlı renklerin telefonunuzun temalarında nasıl göründüğünü gösterebiliyor.

Android 14’teki Renk Seçenekleri

9to5Google tarafından gösterilen üç örnek arasında “sıcak pembe, spor arabası kırmızısı, limon yeşili ve siyah” yer alıyor. Uygulamanın renk teması, Android tarafından seçilen duvar kağıdının temel rengine göre açıkça değişir. Koyu modda, aynı duvar kağıdının temel rengi uygulamanın renk teması için kullanılır, ancak çok koyu bir duvar kağıdı seçilirse, bazı temel renkler karanlık arka plana karşı öne çıkmaz.

Google Tasarım ekibi tarafından gönderilen bir tweet’te yer alan bir video, “Kişisel” kelimesini içeriyor ve Google Tasarım ekibi tarafından gönderilen tweet, “Renk kişiseldir. Neden herkesin renkleri aynı görüyor gibi tasarlayalım?” diyor. “Fidelity” ve yeni Material You teması hakkında iki haftadan az bir süre içinde daha fazla bilgi edineceğiz. 10 Mayıs’ta Google I/O 2023 düzenlenecek ve Android 14 ön planda olacak.

Google I/O 2023 Hakkında Bilgi

Aynı zamanda, Pixel Fold, Pixel Tablet, Pixel 7a, Pixel 8 serisi ve belki de Pixel Watch 2 gibi yaklaşan cihazlar hakkında daha fazla bilgi de duyacağız. Etkinliği Made by Google YouTube kanalından izleyebileceksiniz, bu kanala tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Google I/O 2023 hakkında daha fazla bilgi için, resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın