Apple’nin iMessage Özelliği İle Konuşma İpliklerini Desteklediği Ortaya Çıktı; X Rakibinin Yakında Web Sitesi Geliyor

Apple, Threads ve X Arasında Rekabet

Apple, Threads Kullanıcılarına Destek Sunuyor

9to5Mac’e göre, Apple, Threads kullanıcılarını kendilerini evlerinde hissettirmek için Twitter ve Mastodon için yaptığı gibi iMessage’da zengin gönderi link önizlemeleri göstererek elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Bu, bir iMessage kullanıcısı Threads bir gönderi paylaştığında sohbet balonunda gönderiden metin yanında avatar ve kullanıcı adının görüneceği anlamına gelir. Apple, zengin gönderi linklerini desteklemek için Threads’i sağlayıcılarının beyaz listesine dahil etmek zorunda olduğundan, teknoloji devi Threads’i X ve Mastodon’a karşı meşru bir rakip olarak kabul etmektedir.

Threads İçin Yakında Bir Web Sitesi Geliyor

Apple’ın Threads Hesabı Henüz Yok

Bununla birlikte, Threads için henüz bir @Apple hesabı kurulmamış olsa da, Apple Music ve Apple News için profiller bulunuyor; ancak henüz hiçbiri bir gönderi yayınlamadı. Apple Fellow Phil Schiller şu ana kadar Threads hesabı olan tek Apple yöneticisi gibi görünüyor.

Apple, Twitter/X’de Reklam Vermeye Devam Ediyor

Elon Musk’ın platformu satın aldığında Apple dahil diğer büyük şirketlerin Twitter/X’de reklam vermesi durmuştu. Ancak Aralık ayında Musk, Apple’ın siteye yeniden reklam yerleştirdiğini söyledi ve geçen ay mobil ödeme hizmeti Apple Pay için Apple’ın X’de yeni bir pazarlama kampanyası başlattığı görüldü. Geçen yıl yayınlanan bir rapor, Apple’ın Twitter’da reklam için yılda 100 milyon dolardan fazla harcadığını belirtmişti. Apple’ın Threads üzerinde reklam yapmaktan aynı faydayı elde edeceğini düşünüp düşünmediği bilinmemekle birlikte, aktif kullanıcı sayısının azalması muhtemelen Apple’ın şu anda reklam harcamalarını daha iyi yerlere yönlendirebileceği anlamına geliyor.

5 Sık Sorulan Soru

 1. Threads nedir?

  Threads, sosyal medya platformu X için bir rakip olan Apple’ın bir uygulamasıdır.

 2. Threads’i kim geliştirdi?

  Threads, Apple tarafından geliştirilmiştir.

 3. Threads’i hangi cihazlarda kullanabilirim?

  Threads, iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarında kullanılabilir.

 4. Threads’in özellikleri nelerdir?

  Threads, kullanıcılara fotoğraf ve video paylaşma, hikaye paylaşma ve mesajlaşma gibi özellikler sunmaktadır.

 5. Threads ile ilgili daha fazla bilgi nereden bulabilirim?

  Daha fazla bilgi için resmi Apple web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın